Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

LEKCJA PRZYRODY W MUZEUM W DROZDOWIE

W dniach od 9-12 marca br. w ramach rehabilitacji społecznej osoby niepełnosprawne z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Marianowie mieli okazję zwiedzić Muzeum Przyrody w Drozdowie. Podopieczni warsztatu oglądając eksponaty muzealne mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat środowiska naturalnego - czyli otoczenia, w którym żyją. Poprzez obserwację bogatych zbiorów motyli, ptaków, ssaków, przepięknych zestawów akwarystycznych mogli rozwijać swoją wyobraźnię i wrażliwość, a także kształtować takie cechy jak opiekuńczość, troskliwość wobec zwierząt i roślin, które występują w naszym środowisku i z których obecnością należy się na co dzień liczyć.

  Uwrażliwianie uczestników na piękno otaczającego nas świata przyrody oraz potrzebę poszanowania środowiska naturalnego i jego ochronę będzie kontynuowane podczas zajęć terapeutycznych po powrocie do WTZ. Szczególną rolę odegra tutaj pracownia przyrodnicza, która funkcjonuje od lipca ubiegłego. Program pracowni obejmuje m.in. zagadnienia  z zakresu poznawania oraz kształtowania wrażliwości na znaczenie i piękno przyrody, a wyjazd do muzeum był doskonałą okazją, aby powyższy program realizować.

Ponadto obecność uczestników w tak szczególnym miejscu jakim jest Dworek Lutosławskich oraz wzmianka historyczna sprawiły, że oprócz zainteresowania przyrodą – pojawił się dodatkowo akcent patriotyczny. Temat ten również będzie mógł być dalej omawiany na zajęciach terapeutycznych w placówce.

Możliwość bezpłatnego zwiedzania Muzeum Przyrody stworzyła i zaproponowała Pani Anna Archacka – Dyrektor Muzeum.

Za dobrą wolę oraz miłe przyjęcie Kierownik WTZ składa serdeczne podziękowanie Pani Dyrektor oraz pracownikom muzeum. Okazując cierpliwość i serdeczność podczas oprowadzania -zaprezentowali zbiory muzealne szczególnej grupie zwiedzających - bo grupie osób niepełnosprawnych intelektualnie, dla których często wiedza merytoryczna nie jest aż tak istotna – ważniejsze jest poczucie akceptacji, za którą kierownik w imieniu własnym i  podopiecznych warsztatu serdecznie dziękuje. 

Zbigniew Biernacki
cz, 12 marca 2009 23:32
Data ostatniej edycji: cz, 12 marca 2009 23:38:21

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę