Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

PODSUMOWANIE SEZONU TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH Z WTZ MARIANOWO

Zespół wokalno-taneczny „Arka” oraz grupa teatralna działające przy Warsztacie Terapii Zajęciowej w Marianowie prezentowali twórczość osób niepełnosprawnych podczas festiwali i przeglądów organizowanych na terenie kraju w ostatnich miesiącach.

Występy rozpoczęły się 30 września, a inauguracją „Jesieni kulturalnej” był udział w Przeglądzie Piosenki Biesiadnej w Sokołach. Następnym wydarzeniem był występ grupy na II Międzynarodowym, XVI Ogólnopolskim Festiwalu Teatru , Piosenki i Plastyki, który odbył się w dniach  3 – 5 października w Łęcznej. Podopieczni WTZ, wśród wykonawców z Europy (Iran, Armenia, Węgry, Ukraina, Białoruś) oraz  kraju – zostali zauważeni przez jurorów, efektem czego było zdobycie prestiżowego wyróżnienia. Warto wspomnieć, że konkurencja była silna ponieważ w zmaganiach scenicznych uczestniczyło aż 54 wykonawców.

Kolejnym wydarzeniem był udział grupy teatralnej w VII Przeglądzie Małych Form Teatralnych, który odbył się w ramach  Zlotu do Krainy Łowców Przygód w dniach 15-16 października w Gołdapi. Nasi podopieczni zaprezentowali spektakl pt: „Uwierzyć w siebie”. Zmagania teatralne oceniali irlandzcy  aktorzy i reżyserzy z teatru w Dublinie oraz przedstawiciel   Teatru im. S. Jaracza z Olsztyna. Za nowatorską i niekonwencjonalną formę teatralną oraz szczególne przesłanie związane z integracją środowiska ludzi chorych i niepełnosprawnych ze społeczeństwem zespół zdobył III miejsce.

21 października grupa „Arka” wystąpiła na  Międzywarsztatowym Przeglądzie Piosenki w Sejnach.

Uhonorowaniem naszej artystycznej działalności było zaproszenie do Opery i  Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku gdzie 16 listopada zespół przedstawił mini recital podczas Gali Wręczania Statuetek Wdzięczności zorganizowanej przez Stowarzyszenie na Rzecz Twórców Niepełnosprawnych NIKE w Białymstoku.

Twórczość zespołów działających przy Warsztacie pozwoliła wzbogacić placówkę w wiele  dyplomów, pucharów oraz cennych sprzętów zdobytych jako nagrody.

9 grudnia „Arka” wystąpi z montażem słowno-muzycznym na konferencji poświęconej aktywizacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych w powiecie łomżyńskim w ramach projektu „Razem ku samodzielności – Integracja społeczna i zawodowa osób zagrożonych wykluczeniem społecznym” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Organizatorem konferencji jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łomży.

Zbigniew Biernacki
pon, 01 grudnia 2008 19:59
Data ostatniej edycji: pon, 01 grudnia 2008 21:56:11

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę