Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

NIEPEŁNOSPRAWNI ARTYŚCI Z MARIANOWA NA FESTIWALU W WĘGORZEWIE

W dniach 20-21.05.2009 r. odbył się III Festiwal Piosenki Osób Niepełnosprawnych „MAGICZNY MIKROFON” zorganizowany przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Empatia” w Węgorzewie oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Olszewie Węgorzewskim.

  Program imprezy obejmował nie tylko konkurs piosenki, lecz wzbogacony został o warsztaty rytmiczne, hafciarskie i artystyczne  - Quilling, zorganizowane dla uczestników i ich opiekunów. Ponadto organizatorzy zadbali o urozmaicenie pobytu przygotowując ciekawą wycieczkę do unikatowego miejsca jakim jest wioska indiańska położona w pobliżu trasy Węgorzewo – Giżycko. Następną atrakcją przygotowaną przez gospodarzy w  pierwszym dniu pobytu była wieczorna dyskoteka dla uczestników festiwalu, natomiast dla opiekunów – spotkanie integracyjne. Był to dzień bardzo pracowity i pełen wrażeń. Wśród biorących udział w konkursie znalazły się ekipy nie tylko z województwa warmińsko-mazurskiego, lecz również z województwa podlaskiego. Na festiwal przyjechała grupa z Marianowa k/Łomży. Pierwszy dzień pobytu zakończył się noclegiem w Zakładzie Gastronomiczno-Hotelarskim położonym w pięknym miejscu nad jeziorem w pobliżu portu „Keja”. W drugim dniu rozpoczęły się w Centrum Kultury w Węgorzewie przesłuchania konkursowe wykonawców w dwóch kategoriach wokalnych: solista oraz duet.

Głównym celem festiwalu nie była rywalizacja i zdobywanie nagród, lecz odkrywanie, rozwijanie i prezentowanie talentów artystycznych i możliwości osób niepełnosprawnych. Pomysłodawcy spotkania mieli nadzieję, że konkurs pobudzi aktywność twórczą wykonawców i pomoże rozwijać ich pasje muzyczne. Uznano, że tego rodzaju spotkanie umożliwi wymianę doświadczeń oraz nawiązywanie współpracy między placówkami specjalnymi, które na co dzień pracują z osobami niepełnosprawnymi. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 14 drużyn. Uczestnicy festiwalu -  jak podkreślali jurorzy - prezentowali wyrównany poziom. Na scenie wykonywano różne gatunki muzyki. Śpiewano  ballady, piosenki popowe, biesiadne, disco polo , a nawet rock. Niektórzy niepełnosprawni wykonawcy zaprezentowali nie tylko możliwości wokalne, lecz również umiejętność gry na różnych instrumentach takich jak gitara, keyboard i instrumenty perkusyjne.

Przegląd zakończył się ogłoszeniem wyników i wręczeniem bardzo efektownych statuetek „Magiczny Mikrofon”. Zdobywczynią I miejsca została Pani Małgorzata Mazurek z WTZ w Mrągowie, która zaśpiewała piękną piosenkę „Kasztany”. II miejsce wyśpiewała Pani Urszula Czyżewska z WTZ w Szczytnie, a kolejne – III jury przyznało Pani Katarzynie Jurkiewicz, która reprezentowała WTZ w Ornecie. Impreza dofinansowana była ze środków PFRON, Starostwa Powiatowego w Węgorzewie, Burmistrza Miasta. Wsparcia udzielili również prywatni sponsorzy.

Gospodarze podziękowali za udział niepełnosprawnym artystom, życząc sukcesów w kolejnych zmaganiach muzycznych zapraszając na spotkanie za rok.

 

Zbigniew Biernacki

 

Informacji udzielili:

Pani Emilia Jancewicz – prezes Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Empatia”

Pani Kazimiera Malewicz – kierownik WTZ w  Olszewie Węgorzewskim

Zbigniew Biernacki
so, 23 maja 2009 20:18
Data ostatniej edycji: so, 23 maja 2009 20:43:32

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę