Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 14 kwietnia 2024 napisz DONOS@

PIKNIK INTEGRACYJNY w KOWNATACH

W dniu 23 czerwca 2009 r. w Kownatach (Gm. Piątnica) odbył się piknik integracyjny przygotowany dla uczestników projektu systemowego pn. „Razem ku samodzielności – Integracja społeczna i zawodowa osób zagrożonych wykluczeniem społecznym” współfinansowany ze środków EFS i budżetu państwa.

  Organizatorami imprezy byli: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łomży i Polski Komitet Pomocy Społecznej Zarząd Okręgowy w Łomży. W spotkaniu brali udział uczestnicy Ośrodka Wsparcia w Kownatach, podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej z Marianowa i Łomży, dzieci niepełnosprawne biorące udział w projekcie w ramach grupy wsparcia i osoby niepełnosprawne z powiatu łomżyńskiego. W pikniku uczestniczyli również instruktorzy, terapeuci, opiekunowie i rodzice. W imprezie wzięło udział  łącznie ok. 140 osób.

Wśród wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów dużym powodzeniem cieszył się blok sportowo-rekreacyjny, podczas którego rozegrano wiele ciekawych zabaw oraz konkurencji m.in. strzał do bramki, chodzenie na nartach, rzut do tarczy, przeciąganie liny. Dużym powodzeniem cieszyły się smakołyki z grila oraz słodkości i lody, ale najbardziej smakowała grochówka.

Spotkanie uświetnił występ zespołu wokalnego „Arka” i pokaz sportowo-taneczny   pt. „Gala boksu zawodowego” przygotowane przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Marianowie. Podziwiać też można było prace plastyczne oraz rękodzielnicze wykonane przez uczestników tej placówki. WTZ w Marianowie zabezpieczył również nagłośnienie oraz oprawę muzyczną. W imprezie wzięli udział harcerze z drużyny „Ptaki ptakom” z Łomży, którzy zadbali o zajęcia sportowe. Harcerze nie zapomnieli również o akcencie patriotycznym - na maszt wciągnięta została Flaga Narodowa i odśpiewany został Mazurek Dąbrowskiego. W ramach wizyty studyjnej, na spotkaniu integracyjnym gościli kierownicy Ośrodków Pomocy Społecznej z terenu województwa podlaskiego.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, a na zakończenie wszystkim zawodnikom biorącym udział w zmaganiach sportowych zostały wręczone dyplomy oraz słodkie nagrody.

 Informacji udzielili: Edward Jarota i Katarzyna Chilińska.

 Opracował Z. Biernacki

 

 

Zbigniew Biernacki
wt, 23 czerwca 2009 23:48
Data ostatniej edycji: śr, 24 czerwca 2009 00:05:36

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę