Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@

VII PIKNIK RODZINNY W PIĄTNICY

Dzisiaj tj. 22.05.2009 r. o godzinie 10.00 na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego oraz na stadionie gminnym w Piątnicy odbył się VII Piknik Rodzinny. Jak powiedziała dyrektor szkoły - Pani Urszula Jarominiak - pomysłodawcą tego spotkania, podobnie jak w latach poprzednich – byli uczniowie oraz ich rodzice. Tradycyjnie sygnałem rozpoczynającym imprezę był barwny korowód dzieci przedszkolnych i uczniów klas I-VI na dziedzińcu szkolnym.

Ponieważ poranek był deszczowy – tegoroczny piknik nie mógł przebiegać zgodnie z przewidzianym programem i organizatorzy zmuszeni byli zrezygnować z niektórych atrakcji. Mimo to impreza była bardzo udana. Dużym powodzeniem cieszył się m. in. występ zespołu breakdance M. Kisiela, pokaz karate i czarodziejski zamek. Szczególnym powodzeniem wśród dziewcząt cieszył się salon piękności, w którym profesjonaliści wykonywali ciekawe, zmywalne tatuaże, zabiegi kosmetyczne i pięknie malowali twarze, podkreślając w ten sposób urodę „pań”. Ważnym wydarzeniem dzisiejszego spotkania był przeprowadzony wśród uczniów quiz ze znajomości profilaktyki sprawdzający wiedzę o uzależnieniach od alkoholu, narkotyków, nikotyny i przemocy. Biorąc pod uwagę zagrożenia na jakie coraz częściej narażeni są młodzi ludzie – przeprowadzony sprawdzian okazał się cennym i trafnym pomysłem gdyż pokazał, że o tematach poważnych można mówić wykorzystując formę i czas zabawy.  O profilaktyce zdrowotnej pamiętało również Starostwo Powiatowe w Łomży, które w ramach Dni Rodziny zorganizowało punkty pomiaru ciśnienia, poziomu cukru we krwi oraz poradnictwa w zakresie ochrony zdrowia. Na dzisiejszym pikniku szczególne zainteresowanie wzbudzały stoiska klasowe, na których dzieci prezentowały swoje wyroby rękodzielnicze, prace plastyczne, malowidła i innego rodzaju „dzieła”. Prace te zostały wystawione na aukcje , a pieniądze pozyskane z ich sprzedaży zostaną wykorzystane na potrzeby klasowe. Jak na piknik rodzinny przystało – zarówno w organizacji tego przedsięwzięcia, jak też i w jego przebiegu – czynny udział brały całe rodziny uczniów i przedszkolaków. Najlepszym tego przykładem były smaczne wypieki, różnorodne słodycze, herbata, kawa i napoje przygotowane dla uczestników i zaproszonych gości osobiście przez mamy i babcie. Pan E. Sierzputowski, który – jak się dowiedziałem – jest dziadkiem jednej z uczennic – przybył na spotkanie i umilił je melodiami ludowymi grając na zanikającym już instrumencie – harmonii trzyrzędowej. Organizatorzy zadbali również o pokazanie młodym ludziom zanikającego zawodu jakim jest plecionkarz słomy. Pan S. Modzelewski z Jankowa Młodziankowa (Kurpie) demonstrował wyplatanie pięknych koszy, pojemników i wazonów dekoracyjnych ze słomy.

W spotkaniu wzięło udział 360 uczniów i przedszkolaków, 150 rodziców oraz 70 zaproszonych gości. Wśród nich warto wymienić osoby niepełnosprawne z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Marianowie, którzy też zaprezentowali swoje prace wykonane w ramach zajęć terapeutycznych w placówce rehabilitacyjnej. Obecność uczestników warsztatu nie była przypadkowa. Organizatorzy dostrzegli potrzebę zaszczepiania wśród młodych ludzi oraz wśród społeczności lokalnej ideę integracji społecznej. Pani U. Jarominiak – w rozmowie ze mną podkreśliła dużą przychylność  Wójta Gminy Piątnica – Pana Edwarda Łady, który od wielu lat popiera tę uczniowską inicjatywę i jest fundatorem nagród.

Spotkanie dzisiejsze było ważnym wydarzeniem nie tylko dla szkoły, ale także dla rodzin uczniów oraz dla całego środowiska gminy Piątnica. Pomysłodawcom i organizatorom należą się za to duże brawa.

 Zbigniew Biernacki

 Informacji udzieliła:

- Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy - Pani Urszula Jarominiak

- Sekretarz Szkoły – Pani Edyta Lesiak

Zbigniew Biernacki
pt, 22 maja 2009 22:46
Data ostatniej edycji: pt, 22 maja 2009 22:59:55

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę