środka, 25 kwietnia 2018 napisz DONOS@

OTWARCIE WYSTAWY PRAC PLASTYCZNYCH OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W MUZEUM PRZYRODY W DROZDOWIE

4 czerwca 2009 r. w Muzeum Przyrody w Drozdowie nastąpiło otwarcie wystawy pt. „Niepełnosprawni w fotografii, ich pasje i twórczość artystyczna” Autorami wystawy są osoby niepełnosprawne intelektualnie, które uczęszczają na zajęcia terapeutyczne do placówki rehabilitacyjnej jaką jest Warsztat Terapii Zajęciowej prowadzony przez Stowarzyszenie „ Rodzice Dzieciom” Troski Specjalnej w Marianowie.

  Są to osoby pełnoletnie pochodzące z Łomży oraz  miejscowości z terenu powiatu (m.in. Jedwabne, Piątnica, Jeziorko, Miastkowo, Zbójna). Wystawa obejmuje prace plastyczne i rękodzielnicze oraz zdjęcia wykonane podczas codziennych zajęć terapeutycznych w pracowniach: ceramicznej, malarstwa i rękodzieła, przyrodniczej oraz multimedialnej. Przedstawione wytwory są wynikiem wieloletnich oddziaływań rehabilitacyjnych, jakim poddawane są  osoby niepełnosprawne w placówce. Wystawa prezentuje prace wykonane w różnych technikach m.in. od prostych rysunków pastelami, poprzez wyroby ceramiczne, po skomplikowane hafty i szydełkowanie. Oprócz tego kółko fotograficzne działające w ramach pracowni multimedialnej prezentuje zdjęcia, na których uczestnicy mogą pokazać otaczającą ich rzeczywistość widzianą przez nich „okiem” obiektywu aparatu fotograficznego. Uzupełnieniem wystawy są prace fotograficzne Pana Zbigniewa Biernackiego pracującego na co dzień w Warsztacie Terapii Zajęciowej. Autor zdjęć podjął próbę pokazania osób niepełnosprawnych w różnych sytuacjach. Są to fotorelacje z imprez sportowych, przeglądów, festiwali, z zajęć terapeutycznych i innych dziedzin życia społecznego.  Wystawa przedstawia również portrety osób niepełnosprawnych ukazujące zamyślenie, smutek, radość, zadumę…  

Wystawę zorganizowało Stowarzyszenie „Rodzice Dzieciom” Troski Specjalnej w Marianowie i Muzeum Przyrody w Drozdowie. Prace można oglądać do 25 czerwca br.


Fot. A. Doda, Z. Biernacki

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Zbigniew Biernacki
cz, 04 czerwca 2009 23:16
Data ostatniej edycji: cz, 04 czerwca 2009 23:24:28

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0