Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

SUKCES GONI SUKCES – kolejne nagrody dla „Czerwonego kapturka”

Łomżyński teatr lalek powrócił z tournee po Bałkanach, gdzie uczestniczył w dwóch międzynarodowych festiwalach teatralnych. Jak informowaliśmy, w Kragujevcu za spektakl „Czerwony kapturek” w reżyserii Jarosława Antoniuka otrzymał Grand Prix i nagrodę za scenografię dla Evy Farkašovej. Z kolei w zakończonym XV Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Suboticy /Serbia/ ten sam spektakl otrzymał aż trzy nagrody.

Nagrodę za reżyserię otrzymał Jarosław Antoniuk, oraz dwie nagrody aktorskie – Eliza Mieleszkiewicz i Tomasz Rynkowski.

            W festiwalu w Suboticy wzięło udział 21 teatrów z ponad 10 krajów. Impreza zaliczana jest do ważnych przeglądów teatralnych w Europie, w którym uczestniczy czołówka teatrów lalkowych. Spektakle oceniali prof. Henryk Jurkowski, prof. Nikołaj Naumov, Wiktor Klimczuk, prof. Sinisa Jelusic i prof. Miroslav Radonjic.

            Sukces jest tym większy, że spektakl zrealizowany jest bardzo prostymi środkami wypowiedzi teatralnej z niewielką metaforyczną scenografią.

            We wrześniu „Czerwony kapturek” został zaproszony do Ljubliany na Puppet Festiwal Lutke 2008.

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę