Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@
bigbit.jpg

I FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ "BIG BIT"

Skąd nazwa - przyznacie, że nieźle brzmi - i choć może trochę obco (pochodzi od angielskiego �big beat� - mocne uderzenie), to wymyślił ją i spolszczył polski dziennikarz - Franciszek Walicki, szukając określenia na rock'and'rollowe szaleństwo, jakie w latach 60-tych XX wieku ogarnęło polskich nastolatków.

Bigbitowe zespoły powstawały wtedy w całym kraju jak grzyby po deszczu, a piosenka czarnowłosej dziewczyny z gitarą Karin Stanek "Trzysta Tysięcy Gitar Nam Gra" sprawiła, że Państwowa Fabryka Instrumentów Muzycznych Defil nie nadążała z produkcją ... Modę, oryginalne fryzury, młodzieżową subkulturę, ale przede wszystkim muzykę o niespotykanej dotąd energii, która sprawiała, że na koncertach "fruwały marynary", a nogi same rwały się do tańca - to wszystko
przyniósł ze sobą gość z zagranicy - ROCK'and'ROLL! Początkowo niezbyt chętnie widziany przez ówczesne władze i starsze pokolenie na stałe zagościł już w naszej kulturze wywierając ogromny wpływ na rozwój współczesnej muzyki rozrywkowej. Ale wcale się nie zestarzał! Kolejne pokolenia na nowo odkrywają jego magię i siłę.

Po szalonych latach 60-tych - jak często się z sentymentem nazywa ten okres prawdziwej rewolucji kulturalnej i obyczajowej - zostało mnóstwo wspaniałych przebojów, które do tej pory są chętnie przypominane i grane przez radiowe stacje i nucone nie tylko przez rodziców i dziadków współczesnych nastolatków. Przeboje te będą na naszym festiwalu szczególnie mile widziane. Pierwszą, wyjątkową edycję Festiwalu Piosenki BIG BIT poświęcamy bowiem właśnie... big bitowi - w końcu nazwa
zobowiązuje!

Mamy nadzieję, że przynajmniej część z Was, biorących udział w festiwalu, zdecyduje się na dodatkowy utwór z repertuaru polskich wykonawców z lat 60-tych (szczegóły w Regulaminie) i 17 maja br. w naszym Domu Kultury będzie można usłyszeć utwory Kasi Sobczyk, Karin Stanek, Czerwono-Czarnych, Czesława Niemena i innych polskich gwiazd sprzed lat w nowych i świeżych, WASZYCH interpretacjach.

Jesteśmy pewni, że nasz festiwal � nawiązując do nazwy - będzie prawdziwym "mocnym uderzeniem", a wszystkim, którzy wezmą w nim udział nie zabraknie pozytywnej energii i radości śpiewania, jaka towarzyszyła wykonawcom ery BIG BITU!

Bernard Karwowski
210204100642.gif

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę