Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 08 maja 2021 napisz DONOS@

Muzea na czasie

W Forcie III w Piątnicy odbyło się ogłoszenie wystawy roku i wydarzenia pozamuzealnego roku z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów. W szóstej edycji konkursu, zainicjowanego i zorganizowanego przez podlaski oddział Stowarzyszenia Muzealników Polskich, wygrała wystawa „Rodzinne lekcje historii” autorstwa Katarzyny Hryszko, kustoszki Galerii im. Slendzińskich w Białymstoku. Za wydarzenie pozamuzealne minionego roku uznano międzynarodową konferencję archeologiczną, przygotowaną przez dział archeologii Muzeum Podlaskiego.


W carskim Forcie III w tej kategorii wyróżniono także 80-lecie Skansenu Kurpiowskiego im. Adama Chętnika w Nowogrodzie, którym kieruje Urszula Kuczyńska. Drugie wyróżnienie zdobyła Galeria im. Slendzińskich.
Wyróżnienia przyznano również w kategorii wystawy. Otrzymało je Muzeum Wojska w Białymstoku i muzeum w Bielsku Podlaskim. Do konkursu stanęło 11 przedsięwzięć z całego województwa podlaskiego
Laureaci otrzymali statuetki z drewna gruszowego, zaprojektowane przez Leona Naumiuka.
MRD

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę