Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@

Studio Piosenki POPART, Czerwone Gitary, Pałac Kultury i Orkiestra Klubu Samotnych sierż. Peppera

Główne zdjęcie
od lewej: Radek Pietrzak, Marcin Wincenciak, Tomek Wiśniewski, Łukasz Lipski, Dawid Litwiński.

Piątka chłopaków ze Studia Piosenki POPART - Łukasz Lipski solo i kwintet Studia POPART, w którym Łukasz także śpiewa � zostali podwójnymi laureatami III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki dla Dzieci i Młodzieży TEN TON, który odbywał się w dniach 27-28 kwietnia 2008r. w Warszawie. W kategorii gimnazjów nasi reprezentanci zdobyli dwie Główne Nagrody � Łukasz pierwszą, a Studio POPART drugą.

18 maja razem z innymi młodymi wykonawcami z całego kraju wystąpią oni na specjalnym, galowym koncercie festiwalu. Będzie on miał miejsce podczas plenerowej imprezy �Dziecięca Stolica� organizowanej, tak jak i festiwal, przez warszawski Ośrodek Pracy Twórczej Dzieci i Młodzieży "Dorożkarnia". Na scenie zlokalizowanej  pod Pałacem Kultury łomżyniacy zaprezentują się warszawskiej publiczności w repertuarze legendarnej  grupy � Czerwone Gitary i Seweryna Krajewskiego, bo to właśnie jemu - jednemu z największych twórców polskiej piosenki - poświęcona była tegorocznaedycja festiwalu TEN TON.
Przedtem jednak naszych młodych artystów czeka udział w dorocznym koncercie Młode Talenty -  15 maja z rokendrolową sekcją instrumentalną i muzykami  Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej. Wykonają oni utwory innego legendarnego zespołu � The Beatles. Dla wokalistów i muzyków POPARTU oraz jego twórcy - instruktora MDK-DŚT w Łomży, Bernarda Karwowskiego,
będzie to bardzo szczególny występ:
- Na najbliższym koncercie zagramy z towarzyszeniem orkiestry utwory zespołu, od którego w 1995 roku  programem „With The Beatles” rozpoczęła się historia naszej grupy - mówi szef POPARTu Bernard Karwowski. - Od tamtej premiery minęło kilkanaście lat, ale do Beatlesów chętnie wracamy i także obecni członkowie Studia  Piosenki, kolejna już generacja wokalistów, doskonale znają i lubią ich nagrania.
Na najbliższy koncert wybraliśmy kilka fragmentów z płyty „Orkiestra Klubu Samotnych Serc Sierżanta Peppera”, do których aranżacje orkiestrowe przygotował młody zdolny pianista, Paweł Lipski, obecnie student Akademii Muzycznej w Warszawie,  od lat związany z POPARTEM.  
Marzyłby się nam pełnowymiarowy koncert z Łomżyńską Orkiestrą Kameralną złożony z utworów słynnej czwórki z Liverpoolu. Ja i moja grupa mieliśmy już przyjemność koncertować z Panem Miłoszem Zarzyckim i łomżyńskimi kameralistami, ale taki duży wspólny projekt z muzyką The Beatles... - to dopiero byłoby coś!
210305125821.png

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę