Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 21 czerwca 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Szpitale podpisały umowy z NFZ

Kolejne negocjacje finansowe zakończone. Wszystkie podlaskie szpitale zawarły już umowy z NFZ na leczenie pacjentów na następne 2 miesiące. Jak mówi rzecznik Podlaskiego Oddziału Funduszu Adam Dębski, dodatkowe 40 milionów złotych z centrali NFZ pozwoliły na zwiększenie szpitalom klinicznym i wojewódzkim ceny za tzw. punkt rozliczeniowy do prawie 12 złotych. Placówki powiatowe otrzymały 11 zł 80 groszy za punkt. Nowy system rozliczeń NFZ ze szpitalami ma ułatwić zawieranie umów. Obowiązuje on w kilkunastu krajach Europy, między innymi w Anglii, na którym jest wzorowany system polski, i w Grecji.

Dyrektorzy podlaskich szpitali liczyli na większe pieniądze, by móc sprostać żądaniom płacowym między innymi lekarzy. W pierwszych miesiacach tego roku średnia za punkt wynosiła 10,50 zł.
Na Podlasiu jest 30 szpitali, z którymi Narodowy Fundusz Zdrowia ma podpisane umowy.
Na lecznictwo szpitalne w tym roku Podlaski Oddział NFZ planuje wydać około 540 milionów złotych.
210618123923.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę