Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Powszechna szkoła przemocy

Połowa uczniów podlaskich szkół to ofiary szkolnej przemocy – alarmuje Współczesna powołując się na dane z raportu „Diagnoza szkolna 2008”. Najwięcej ofiar jest w gimnazjach, najmniej - w szkołach ponadgimnazjalnych. Anonimowe ankiety sprawdzały skalę przemocy wśród uczniów i nauczycieli.

Uczniowie skarżą się w nich na częste zatargi z kolegami. Są przez nich publicznie ośmieszani, obrażani, zmuszani do kupowania im różnych rzeczy, okradani, a nawet bici. Jak podaje Współczesna z ankiet wynika także, że uczniowie często spotykają się także z agresja nauczycieli. W województwie podlaskim do czynienia z agresywnymi zachowaniami nauczycieli miał co trzeci uczeń. Im wyższy szczebel edukacji, tym więcej niewłaściwych zachowań pedagogów. Przemoc z ich strony (obrażanie, straszenie, a nawet przemoc fizyczną) najdotkliwiej odczuwają uczniowie techników i szkół zasadniczych.

Zastraszani przez uczniów czują się też nauczyciele. Wychowankowie ignorują ich polecenia, celowo prowokują wybuchy gniewu, obrażają, zmuszają do spełniania swoich żądań. Zdarzają się też przypadki spoliczkowania lub pobicia, grożenia niebezpiecznym narzędziem, a nawet zranienia ciała. Na agresywne zachowania uczniów najbardziej narażeni są nauczyciele techników i gimnazjów.

Z „Diagnozy szkolnej 2008” wynika też, że problemem podlaskich szkół są nałogi uczniów: palenie papierosów, picie alkoholu.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę