Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Rolnicy z Jedwabnego nie chcą mieszkać w mieście

Rolnicy z kilku małych wiosek, które leżą w granicach administracyjnych miasta Jedwabne chcą się od niego odłączyć. Nie chcą mieszkać w mieście, bo tracą przez to pieniądze. Rolnicy, którzy mieszkają na terenie miasta, nie mogą otrzymywać pełnej pomocy z Unii Europejskiej. Jak przyznaje burmistrz miasta i gminy Jedwabne Krzysztof Moenke, problem dotyczy kilku miejscowości. Dlatego radni podjęli już decyzję o rozpoczęciu konsultacji z mieszkańcami. Są one pierwszym etapem na drodze do ewentualnego odłączenia ich miejscowości od Jedwabnego.

Przy okazji tych spotkań mają być podjęte decyzje o uporządkowaniu nazw kilku wsi. Od miasta chcą się odłączyć m.in Kajetanowo i Biczki. Rolnicy nie chcą mieszkać w granicach miasta, bo tracą przez od kilku do kilkuset tysięcy złotych rocznie. Nie przysługują im dopłaty za prowadzenie działalności na obszrach o niekorzystnych warunkach gospodarowania - czyli dopłaty ONW. Konsultacje z mieszkańcami mają rozpocząć się w przyszłym tygodniu.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę