Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z serwisu: www.radio.bialystok.pl

11-letnia Jola Ostrowska zwyciężyła w konkursie gry na darach natury w Waniewie.

Setki mieszkańców regionu ściągnęły dzisiaj do Waniewa - wsi w pow. wysokomazowieckim z 600-letnią historią, pretendującą dziś do miana centrum turystycznego gminy Sokoły. Powodem był doroczny festyn "Waniewo - odpust - natura". Uroczystości rozpoczęły się w kościele odpustową Mszą świętą. Na scenie na Narwi występowały zespoły folklorystyczne m.in. Uhowianki, Szałajdzianki"., Płonkowianki" i Łupinianki. Kilkudziesięciu kolarzy rywalizowało w I wyścigu na trasie Sokoły - Waniewo, a jedenastu młodych artystów rywalizowało o rzeźbę św. Franciszka - główne trofeum w trzecich już Podlaskich Muzycznych Spotkaniach z Naturą "Franciszkiada", czyli w konkursie gry na byle czym, lub - jak kto woli - na darach natury.


W tym roku wygrały dary kowala, bo laureatka I nagrody, 11-letnia Jola Ostrowska grała własna kompozycję na podkowach. II miejsce przypadło Tomkowi Karwanowi i Kamilowi Kodzie za grę na szklankach, a III Jakubowi Kodzie, który fascynował licznie zgromadzona publiczność grą na grzebieniu. Nie brakowało odpustowych straganów, specjałów dla ciała i ducha, można było popływać autentycznymi łódkami - pychówkami lub kajakami po rozlewiskach Narwi, lub wziąć udział w licznych konkursach. Zabawa ludowa ma potrwać do białego świtu.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę