Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Koncert pasyjny z Łukaszewiczem

Główne zdjęcie
Olgierd Łukaszewicz

Łomżyńska Orkiestra Kameralna zaprasza na niecodzienny koncert. W programie znajdzie się jedno z najpiękniejszych dzieł Pasyjnych: Stabat Mater G.B. Pergolesiego, które wykonają z towarzyszeniem orkiestry solistki: Patrycja Krzeszowska oraz Bernardetta Grabias. Gościem specjalnym koncertu będzie jeden z najwybitniejszych polskich aktorów: Olgierd Łukaszewicz. Podczas koncertu będzie on recytował średniowieczne pieśni pasyjne, które wraz z muzyką Pergolesiego stworzą niecodzienną i na pewno bardzo interesującą kompilację.

Obydwie śpiewaczki - Patrycja Krzeszowska i Bernardetta Grabias - mimo młodego wieku mają już na swoim koncie niemałe osiągnięcia: nagrody na krajowych i międzynarodowych konkursach wokalnych, koncerty w prestiżowych ośrodkach muzycznych, główne role w przedstawieniach operowych Teatru Wielkiego w Łodzi.
Natomiast Olgierd Łukaszewicz, to niezwykle uniwersalny artysta, któremu ogromnej popularności przysporzyły role komediowe (Kinsajz, Seksmisja) potrafi też stworzyć wielkie kreacje o charakterze refleksyjnym, filozoficznym, czy tragicznym.
Należy dodać, iż koncert odbędzie się przy świecach, a soliści zrezygnowali z tradycyjnych strojów koncertowych na rzecz habitów. Wszystko to razem wytworzy niecodzienny nastój, który pozwoli doskonale odczuć nastrój, piękno i mądrość wykonywanych dzieł.
Koncert odbędzie się we czwartek, 13 kwietnia o godzinie 18.30 w sali koncertowej ŁOK.
210204100642.gif

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę