środa, 16 października 2019 napisz DONOS@

Koncert saksofonowy „Trzy epoki”

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Łomży zaprasza dziś na niezwykły koncert saksofonowy. Solistą wieczoru będzie znakomity saksofonista i pedagog Akademii Muzycznej w Poznaniu Dariusz Stefan Samól. Na estradzie obok gwiazdy zaprezentują się uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Szczecinie oraz uczniowie z klasy mgr Wiesława Wasika z Państwowej Szkoły Muzycznej w Łomży. Usłyszymy solistów, duety, kwintety, a finałową pozycją koncertu, będzie występ dziesięcioosobowego zespołu saksofonowego.

Dariusz Stefan Samól podczas czwartkowego koncertu Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej
Dariusz Stefan Samól podczas czwartkowego koncertu Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej
Koncert odbędzie się dziś (29 lutego) o godz. 16.00 w auli PSM ul. Al. Legionów 36. W programie znajdą się utwory muzyki poważnej i rozrywkowej takich kompozytorów jak E. Bozza, P. Creston, H. Couf, V. Morosco i S. Moniuszko. Wstęp wolny.

Dariusz Stefan Samól  to absolwent Instytutu Lemmensa w Leuven, Belgia, gdzie studiował saksofon w klasie profesora Eda Bogaarda. Pod kierunkiem profesora Mieczysława Stachury ukończył Mistrzowskie Studia Podyplomowe w Akademii Muzycznej we Wrocławiu, tam też obronił tytuł doktora sztuki. Koncertuje w kraju i za granicą, m.in. w USA, Niemczech, Czechach, Belgii, Holandii, na Łotwie. W swoim bogatym repertuarze posiada zarówno utwory kameralne jak i z towarzyszeniem orkiestry.

Piotr Dąbrowski

 
Zobacz także
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę