Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Koncert saksofonowy „Trzy epoki”

Główne zdjęcie
Dariusz Stefan Samól podczas czwartkowego koncertu Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Łomży zaprasza dziś na niezwykły koncert saksofonowy. Solistą wieczoru będzie znakomity saksofonista i pedagog Akademii Muzycznej w Poznaniu Dariusz Stefan Samól. Na estradzie obok gwiazdy zaprezentują się uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Szczecinie oraz uczniowie z klasy mgr Wiesława Wasika z Państwowej Szkoły Muzycznej w Łomży. Usłyszymy solistów, duety, kwintety, a finałową pozycją koncertu, będzie występ dziesięcioosobowego zespołu saksofonowego.

Koncert odbędzie się dziś (29 lutego) o godz. 16.00 w auli PSM ul. Al. Legionów 36. W programie znajdą się utwory muzyki poważnej i rozrywkowej takich kompozytorów jak E. Bozza, P. Creston, H. Couf, V. Morosco i S. Moniuszko. Wstęp wolny.

Dariusz Stefan Samól  to absolwent Instytutu Lemmensa w Leuven, Belgia, gdzie studiował saksofon w klasie profesora Eda Bogaarda. Pod kierunkiem profesora Mieczysława Stachury ukończył Mistrzowskie Studia Podyplomowe w Akademii Muzycznej we Wrocławiu, tam też obronił tytuł doktora sztuki. Koncertuje w kraju i za granicą, m.in. w USA, Niemczech, Czechach, Belgii, Holandii, na Łotwie. W swoim bogatym repertuarze posiada zarówno utwory kameralne jak i z towarzyszeniem orkiestry.

Piotr Dąbrowski

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę