Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Praktyka zawodowa niepełnosprawnych uczestników terapii

20 lutego – w środę – kilkuosobowa grupa z WTZ w Marianowie – objęta programem praktyk zawodowych – uczestniczyła w pracach porządkowych na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Piątnicy. Sprzyjające warunki pogodowe pozwoliły na wykonanie prac wokół budynku. Zajęcia odbyły się w ramach realizacji programu praktyk zawodowych wynikających z założeń rehabilitacji zawodowej prowadzonej w placówce.

Głównym celem warsztatu – oprócz rehabilitacji społecznej – jest właśnie uzawodowienie uczestników zajęć. Prace, o których mowa – uczestnicy wykonują na co dzień na terenie warsztatu. Zespół terapeutyczny uważa jednak, że wyjście poza placówkę oraz funkcjonowanie w społeczności nieco szerszej niż sam warsztat terapii pozwala zdobyć osobom niepełnosprawnym dodatkowe umiejętności potrzebne w życiu oraz nabyć poczucie obowiązku, jaki towarzyszy każdej osobie zatrudnionej czyli pracownikowi. Stąd też pod koniec ubiegłego roku wdrożony został program praktyk zawodowych przygotowujący osoby niepełnosprawne do ewentualnej przyszłej pracy zawodowej. W wyniku porozumienia zawartego pomiędzy Warsztatem Terapii Zajęciowej w Marianowie a Gminnym Ośrodkiem Kultury w Piątnicy praktyki będą odbywały się w roku bieżącym dwa razy w tygodniu.

Dziękujemy Pani Edycie Brzozowskiej -  Dyrektor GOK w Piątnicy – za gościnność i okazywaną nam cierpliwość.

Zbigniew Biernacki
śr, 20 lutego 2008 23:14
Data ostatniej edycji: śr, 20 lutego 2008 23:22:28

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę