Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Radość spod kapelusza

Główne zdjęcie
Hanka Bielicka

Tylko do końca lutego można zgłaszać się do uczestnictwa w II Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym im. Hanki Bielickiej „Radość spod kapelusza”. Udział w nim mogą wziąć uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Organizatorem jest parafia Krzyża Świętego w Łomży i na jej adres należy nadsyłać zgłoszenia.

Konkurs organizowany jest w hołdzie wielkiej artystce teatralnej, filmowej i kabaretowej, a przede wszystkim niezwykłej łomżance Hance Bielickiej. Tu spędziła ona swoje dzieciństwo. Cele jakie przyświecają organizatorom konkursu to przede wszystkim: rozbudzanie wśród młodzieży zamiłowania do języka ojczystego, zwrócenie uwagi na potrzebę jego pielęgnowania - dbałość o kulturę i czystość mowy polskiej oraz przybliżenie sylwetki mistrzyni monologu.  
Sam konkurs odbędzie się 8 marca 2008r, w Centrum Katolickim im. Papieża Jana Pawła II przy parafii Krzyża Świętego w Łomży. Jego uczestnicy będą prezentować teksty literackie (monolog, wiersz) lub piosenkę kabaretową. Mogą to być teksty prezentowane przez Hankę Bielicką, bądź teksty autorstwa innych twórców. (Regulamin konkursu )


Dodać wypada, że Hanka Bielicka oprócz „najpiękniejszej chrypki” świata artystka zachwycała swoimi kapeluszami, nieodłącznymi rekwizytami scenicznymi, które bez względu na czas i pogodę stwarzały optymistyczną aurę. W Centrum Katolickim w którym odbędzie się konkurs od kilku lat znajduje się swoiste muzeum „Salonik Hanki Bielickiej”, w który zgromadzono dziesiątki przekazanych przez mistrzynię kapeluszy, sukien i bibelotów.   

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę