Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Przegląd Teatrów Wiejskich i Obrzędowych

34 zespoły wzięły udział w Przeglądzie Teatrów Wiejskich i Obrzędowych Województwa Podlaskiego, który w sobotę i niedzielę odbył się na scenie Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży. Spektakle prezentowały zarówno zespoły dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Jury oceniało je w dwóch kategoria: teatrów zgodnych z tradycją i zespołów wykorzystujących elementy tradycji.


W kategorii zespołów zgodnych z tradycją w grupie zespołów dziecięcych pierwsze miejsce przypadało spektaklowi „Rekruty” wystawionemu przez Zespół „Antrakt” z Bielskiego Domu Kultury w Bielsku Podlaskim. W grupie dorosłych jury pierwszym miejscem obdarowało aż cztery  zespoły: Zespół Folklorystyczny „Malinki” z Malinniki za spektakl „Perepelica”, Zespół Śpiewaczy z Wizny za  „Kolędowanie z gwiazdą”,  Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej za „Rajby Kurpiowskie”  i Zespół „Podlasie” Wyszonki z Błonia, które w Łomży zaprezentował „Z kozą” i „Herody”.  

Wśród zespołów wykorzystujących elementy tradycji w grupie wykonawców dorosłych zwyciężył zespół „Grabowianie” z Grabowa, A grupie zespołów dziecięcych laureatów było aż trzech:
„Święta, cicha noc”- Zespół „Jutrzenka”, Szkoła Podstawowa w Szczuczynie, „Jasełka Bożonarodzeniowa”- Gimnazjum w Nowogrodzie i „Ziemia obiecana” - Zespół „Betlejem”z  Kolna.

Wojewódzki Przegląd Teatrów Wiejskich i Obrzędowych jest jedną ze sztandarowych imprez organizowanych przez ROK od ponad 20 lat. Po likwidacji województwa łomżyńskiego w 99 roku impreza odbywa się co 2 lata. Bierze w niej udział kilkaset osób – zwycięzcy eliminacji powiatowych.
200829104429.jpg

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę