Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Sukcesy młodych piosenkarek

Młode wokalistki ze Studia Wokalnego eMDeK wyśpiewały drugie miejsce podczas odbywającego się w Toruniu, już jedenastego Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni i Piosenki Bożonarodzeniowej im. Bpa Jana Chrapka. W finale Festiwalu uczestniczyło ponad pięćdziesięciu młodych piosenkarzy oraz kilkanaście zespołów wokalnych z różnych regonów Polski.

Młodzi wokaliści prezentowali po dwa przygotowane przez siebie utwory; kolędę lub pastorałkę w aranżacji klasycznej oraz dowolny utwór o tematyce bożonarodzeniowej. Zmagania startujących oceniało profesjonalne jury pod przewodnictwem pedagoga muzyki i śpiewu prof. Marii Korczyńskiej.
Zespół wokalny eMDeK z Miejskiego Domu Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży  w składzie Kasia Domalewska, Dominika Dłużewska, Ada Durzyńska i Kasia Dłużniewska wyśpiewały drugą Nagrodę w kategorii zespołów wokalnych.
Podczas tego samego festiwalu bardzo dobrze zaprezentowała się także łomżyńska gimnazjalistka Paulina Januszkiewicz, która wykonując klasyczną pastorałkę z XVI (z rep. Grażyny Łobaszewskiej) „Ucichłeś Jezuleńku”, oraz współczesną pastorałkę „Nie śpij Jezu” w aranżacji jazzowej, zdobyła czwartą lokatę w kategorii solistów do lat 16.
Jak podkreśla Magda Sinoff opiekunka młodych piosenkarek z Łomży poziom tegorocznej edycji Festiwalu był wysoki i wyrównany.
210204100642.gif

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę