Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Spór o nocny zakaz jazdy przez Łomżę ciężarówek - w sądzie

Właściciele firm transportowych skupieni w Stowarzyszeniu Przewoźników Podlasia zaskarżyli do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego decyzję prezydenta Łomży o zakazie przejazdu TIR-ów przez miasto od 22.00 do 6.00 rano. Taki zakaz samorząd wprowadził pod koniec ubiegłego roku. Wcześniej władze Łomży nakazały ustawienie znaków zakazu przejazdu ciężarówek przez most na rzece Narew. Właściciele firm transportowych uważają, że to łamanie konstytucyjnego prawa do swobody działalności gospodarczej. Według nich zakaz podwyższa koszty prowadzenia firm, bo muszą jeździć dłuższą trasą, a ponadto rozbija regulowany prawem grafik pracy kierowców.

Zdaniem Jana Powichrowskiego ze Stowarzyszenia Przewoźników Podlasia prezydent Łomży bezprawnie karze ich za brak obwodnic. Dodał, że wojewoda podlaski nakazał prezydentowi Łomży zdjęcie znaków ograniczających przejazd, ale ten nie podporządkował się. Sąd odroczył rozprawę do 5 lutego.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę