Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

„Znikające zdjęcia” pod Arkadami

Główne zdjęcie
Katarzyna Derkacz-Gajewska

Wystawę nietypowych fotografii można podziwiać w murach łomżyńskiej Galerii Pod Arkadami. Zaprezentowano tu znikające zdjęcia Katarzyny Derkacz-Gajewskiej. Wykonując odbitki zdjęć autorka celowo nie użyła utrwalacza, co sprawia, że zdjęcia z godziny na godzinę stają się coraz mniej wyraźne. Pomysł na „znikające zdjęcia” zrodził się pod wpływem refleksji nad światem osób niewidomych i słabowidzących.

fot. Robert Sokołowski
fot. Robert Sokołowski

„Znikanie zdjęcia, zacieranie się konturu pod wpływem działania na niego światła - to symbol utraty wzroku, która często dotyka bez ostrzeżenia.
- Dzięki tej wystawie chcę lepiej zrozumieć świat bez słońca i zwrócić uwagę - nie tylko swoją na problem, który każdego z nas może dotknąć.– mówi Katarzyna Derkacz-Gajewska -  Fotografując ludzi niewidomych nie zauważyłam na ich twarzy smutku, złości rozżalenia i to utwierdza mnie w przekonaniu, że najważniejszym jest nie stracić z oczu „światła” w znaczeniu nie tylko fizycznym – podkreśla autorka „znikających zdjęć”...
210204100642.gif

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę