Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 lutego 2021 napisz DONOS@

Marszałek sypnął groszem

Organizowany po raz 21. przez łomżyński Teatr Lalki i Aktora Międzynarodowy Festiwal Teatralny WALIZKA zyskał największe, spośród imprez organizowanych w Łomży, uznanie w oczach marszałka województwa podlaskiego. Jej organizacja zostanie dofinansowana z budżetu samorządu województwa kwotą 20 tys zł. Zarząd województwa podzieli pomiędzy instytucje kultury niemal 700 tys zł Do Łomży trafi z tego 56 tys zł.

Dotacje od marszałka otrzyma w tym roku także  Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży. 10 tys zł marszałek przeznaczył na dofinansowanie organizowanego po raz 15 Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża, 5 tys zł ma trafić na organizację „Tanecznych Ścieżek”, a pozostałe  4 tys zł na Wojewódzki Przegląd Teatrów Wiejskich i Obrzędowych. Dzięki dotacji marszałka w wysokości 7,5 tys zł możliwe będzie powiększenie należącej do Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży kolekcji bursztynów z dorzecza Narwi i zorganizowanie przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Łomży „Herbertiady”. Na popularyzacja twórczości Zbigniewa Herberta w mieście marszałek dał 5 tys zł. Pieniądze od marszałka województwa podlaskiego – 4,5 tys zł. - otrzyma także łomżyńskiej Społeczne Stowarzyszenie prasoznawcze „STOPKA”, które chce wydać XIX – wieczny pamiętnik szlachcica podlaskiego Juliana Borzyma.

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę