Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 listopada 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Protest w pogotowiu

Protesty przeciwko połączeniu stacji pogotowia w Suwałkach i Łomży do wojewódzkiej stacji pogotowia w Białymstoku. Coraz więcej emocji wywołuje planowane połączenie nierentownej wojewódzkiej stacji pogotowia ratowniczego z przynoszącymi zyski stacjami pogotowia w Suwałkach i w Łomży. Rozwiązanie takie ma zamiar wprowadzić podlaski urząd marszałkowski, któremu podlegają wszystkie trzy placówki. Protestują przeciwko temu nie tylko działacze związków zawodowych i dyrektorzy łomżyńskiej i suwalskiej stacji, ale także parlamentarzyści.

Interwencję w tej sprawie zgłosił m.in. poseł PIS Jarosław Zieliński, który w piśmie do marszałka – Janusza Krzyżewskiego informuje m.in. „Wojewódzkie stacje pogotowia ratunkowego SP ZOZ w Łomży i Suwałkach dobrze wypełniają nałożone na nie zadania statutowe. Ze świadczonych przez nich usług zadowoleni są zarówno pacjenci jak jednostki służby zdrowia. Natomiast pogarsza się z roku na rok sytuacja pogotowia ratunkowego w Białymstoku.” Próba połączenia trzech stancji pogotowia ratunkowego w jeden organizm to nie pierwsze kontrowersyjne rozwiązanie Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku. Pracownicy stacji w Łomży i w Suwałkach zapowiadają podjęcie akcji protestacyjnej, z głodówką włącznie.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę