Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Podlaski Narodowy Funduszu Zdrowia do połowy sierpnia skontroluje wszystkie poradnie specjalistyczne

Podlaski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia do połowy sierpnia skontroluje wszystkie poradnie specjalistyczne w regionie mające kontrakty z funduszem - poinformował w Białymstoku dyrektor podlaskiego NFZ Adam Kurluta. Fundusz dokona kontroli po ostatnich doniesieniach dziennikarzy Polskiego Radia Białystok i TVN w sprawie nieprawidłowości w podlaskim NFZ. Kontrolę w oddziale Funduszu rozpoczęła też NIK. W cyklu reportaży "Prywatny folwark" - Radio Białystok i TVN zarzuciły dyrektorowi podlaskiego oddziału NFZ, że "nie panuje nad wydawaniem publicznych pieniędzy".

Podlaski NFZ miał m.in. przekazywać pieniądze poradniom w Sokółce i Kolnie, które nie przyjmują pacjentów popołudniami, choć miały to zawarte w kontrakcie. Odnosząc do zarzutów dyrektor Kurluta powiedział, że poradnie specjalistyczne, na mocy styczniowej umowy lekarzy z Porozumienia Zielonogórskiego i Ministra Zdrowia, rozliczają się na podstawie ilości zakontraktowanych świadczeń, a nie czasu pracy. Prokuratura Okręgowa w Białymstoku poinformowała, że sprawdzi doniesienia dziennikarzy w sprawie nieprawidłowości w podlaskim oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę