Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 lipca 2024 napisz DONOS@

Karwowski o przemijaniu

Główne zdjęcie
Przemysław Karwowski

„To artysta wszechstronny, powiedziałbym renesansowy. Czego się dotknie zamienia w sztukę – dobrą sztukę” - tak o Przemysławie Karwowskim mówił Roman Borawski dyrektor łomżyńskiego MDK-DŚT. We wtorkowy wieczór tłumy ściskały się w głównym pomieszczeniu Galerii Pod Arkadami przy Starym Rynku w Łomży. To tu wystawę swoich nowych prac malarskich otwierał Przemysław Karwowski. Wystawę - jak mówił autor - „o przemijaniu” na 50-lecie urodzin.

Przemysław Karwowski to łomżyński malarz, scenograf i fotografik. Z Galerią Pod Arkadami związany jest od lat...
- Każda wystawa Przemka Karwowskiego jest dla mnie zaskoczeniem in plus – podkreślał Roman Borawski. - Jest on malarzem dojrzałym i prawdziwym. Dla mnie to znaczy, że nie schlebia on gustom publiczności, która często jest niewyrobiona – dodawał Borawski, prezentując artystę i jego najnowsze prace.
„Nowe obrazy” to reakcja Przemysława Karwowskiego na jego wizytę w Nowym Jorku.
- Zobaczyłem takie miasto w którym sztuka nowoczesna istnieje na każdym rogu ulicy – mówił artysta.
Malarz, nawiązując do obchodzonego przy okazji jubileuszu 50-lecia, podkreślał, że to „takie uroczyste obchodzenie przemijania” i ta wystawa jest też o przemijaniu.
- Przemijanie zawiera się w dwóch słowach pamięć i zapominanie i tak było z tymi obrazami. One powstawały przez nakładanie na siebie poszczególnych kolorów. Niektóre zanikły, inne przebijają się – mówił Karwowski.

Tradycyjnie jak na każdym dobry jubileuszu przystało, był tort z „50” i spontanicznie odśpiewane, przez nieco ściskających się gości, 100 lat. Wśród wielu przybyłych był m.in. Jerzy Biernat prezes Związku Polskich Artystów Plastyków.


Przemysław Karwowski urodził się w 1957 roku w Łomży. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu. Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego na UMCS w Lublinie. W okresie studiów był współzałożycielem studenckiej galerii Kont w Lublinie. Dyplom w 1984 roku z malarstwa w pracowni prof. Ryszarda Winiarskiego. Może poszczycić się dorobkiem artystycznym w zakresie malarstwa, plakatu, scenografii teatralnej i fotografii.
Foto: Przemysław Karwowski
Foto: Przemysław Karwowski i Roman Borawski
Foto: Przemysław Karwowski
Foto: Mieczysław Mazur, Przemysław Karwowski i Jerzy Biernat
Foto: Karolina Skłodowska i Przemysław Karwowski
Foto: życzenia od współpracowników w TLiA
Foto: lampka wina dla gości
Foto: 100 lat
Foto: tort dla wszystkich
Foto: deska przywieziona z Nowego Yorku
Foto: prace z

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę