Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Kredyty droższe od stycznia przyszłego roku

Zdrożeją najpopularniejsze kredyty mieszkaniowe - oprocentowanie wzrośnie średnio o około 1,5 procenta i to mimo, że banki nie planują podwyżek opłat prowizyjnych. "To efekt coraz większego zadłużenia Polaków" - mówi dyrektor regionalny białostockiego oddziału PKO BP Wojciech Tarasiuk. - "W październiku po raz pierwszy więcej pożyczyliśmy, niż odłożyliśmy w bankach - a to oznacza, że oprocentowanie kredytów musi wzrosnąć, bo pieniędzy w bankach jest mniej i pożyczki międzybankowe są coraz droższe".

Dodaje też, że takie podwyżki mają też swoje dobre strony, bo tym samym banki będą się teraz prześcigać w pozyskiwaniu naszych pieniędzy odkładanych na lokatach. A to oznacza, że oprocentowanie lokat wzrośnie. Ceny mieszkań również pójdą w górę. "Nie będą to lawinowe podwyżki, jednak powinniśmy się liczyć ze wzrostem cen rzędu 7 procent" - mówi Wojciech Karpiński z Agencji Nieruchomości "Amicus". Natomiast nie powinny zdrożeć duże mieszkania w wieżowcach. Już od kilku miesięcy są to najtańsze na rynku lokale. Od nowego roku zapłacimy też więcej za wywóz śmieci oraz za energię elektryczną, a to się może przełożyć na podwyżki innych towarów i usług. Białostockie spółdzielnie od marca zapowiadają kilkunastozłotowe podwyżki czynszów.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę