czwartek, 17 października 2019 napisz DONOS@

„Nowe obrazy” na pół wieku artysty

Malarz, scenograf i fotografik Przemysław Karwowski urodzony i pracujący w Łomży w tym roku obchodzi jubileusz 50-lecia urodzin. Z tej okazji w Galerii Pod Arkadami, którą artysta sam prowadzi od 1999 r., zostanie otwarta wystawa jego malarstwa. Wernisaż, połączony ze świętowaniem jubileuszu artysty, odbędzie się we wtorek wieczorem.

Przemysław Karwowski
Przemysław Karwowski
Przemysław Karwowski urodził się  w 1957 roku w Łomży. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu. Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego na UMCS w Lublinie. W okresie studiów był współzałożycielem studenckiej galerii Kont w Lublinie. Dyplom w 1984 roku z malarstwa w pracowni prof. Ryszarda Winiarskiego. Może poszczycić się dorobkiem artystycznym w zakresie malarstwa, plakatu, scenografii teatralnej i fotografii. Swoje obrazy prezentował na dziesiątkach wystaw indywidualnych i zbiorowych w całej Polsce, i m.in. we Francji.
Przemysław Karwowski od dwudziestu lat jest także scenografem w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży. Tylko dla tego teatru zrealizował blisko 20 scenografii, a realizował je również dla teatrów w Olsztynie, Warszawie, Katowicach, Krakowie i Mostarze.
Artysta ostatnio podjął się opracowania projektu plastycznego i nadzorował przebudowę Ruchomych Szopek w Kościołach O.O. Kapucynów w Łomży i w Warszawie.

Wystawa jubileuszowa nosi tytuł „Nowe obrazy”. Jej otwarcie zaplanowano na wtorek 18 grudnia o godzinie 18.00 w Galerii Pod Arkadami, przy Starym Rynku w Łomży.

 
Zobacz także
190904015236.gif
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę