Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

„Nowe obrazy” na pół wieku artysty

Główne zdjęcie
Przemysław Karwowski

Malarz, scenograf i fotografik Przemysław Karwowski urodzony i pracujący w Łomży w tym roku obchodzi jubileusz 50-lecia urodzin. Z tej okazji w Galerii Pod Arkadami, którą artysta sam prowadzi od 1999 r., zostanie otwarta wystawa jego malarstwa. Wernisaż, połączony ze świętowaniem jubileuszu artysty, odbędzie się we wtorek wieczorem.

Przemysław Karwowski urodził się  w 1957 roku w Łomży. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu. Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego na UMCS w Lublinie. W okresie studiów był współzałożycielem studenckiej galerii Kont w Lublinie. Dyplom w 1984 roku z malarstwa w pracowni prof. Ryszarda Winiarskiego. Może poszczycić się dorobkiem artystycznym w zakresie malarstwa, plakatu, scenografii teatralnej i fotografii. Swoje obrazy prezentował na dziesiątkach wystaw indywidualnych i zbiorowych w całej Polsce, i m.in. we Francji.
Przemysław Karwowski od dwudziestu lat jest także scenografem w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży. Tylko dla tego teatru zrealizował blisko 20 scenografii, a realizował je również dla teatrów w Olsztynie, Warszawie, Katowicach, Krakowie i Mostarze.
Artysta ostatnio podjął się opracowania projektu plastycznego i nadzorował przebudowę Ruchomych Szopek w Kościołach O.O. Kapucynów w Łomży i w Warszawie.

Wystawa jubileuszowa nosi tytuł „Nowe obrazy”. Jej otwarcie zaplanowano na wtorek 18 grudnia o godzinie 18.00 w Galerii Pod Arkadami, przy Starym Rynku w Łomży.
210204100642.gif

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę