Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Mazur z „Gloria Artis”

Główne zdjęcie
Mieczysław Mazur

Mieczysław Mazur – łomżyński artysta plastyk otrzymał dziś z rąk ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bogdana Zdrojewskiego srebrny medal Zasłużony Kulturze „Gloria Artis”. Mazur specjalizuje się w tworzeniu kolorowych witraży, które zdobią m.in. kościoły nie tylko w regionie.

Mieczysław Mazur urodził się w 1940 roku w Źrebcach koło Szczebrzeszyna. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Studiował malarstwo w pracowni Aleksandra Kobzdeja na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie w 1965 r. otrzymał dyplom i tytuł magistra sztuki. Do Łomży przyjechał po reformie administracyjnej kraju i utworzeniu w 1974 roku województwa łomżyńskiego, gdzie objął stanowisko plastyka wojewódzkiego. Jeszce w latach 70-tych zrezygnował z pracy etatowej na rzecz twórczości plastycznej, działalności związkowej i społecznej. Własną pracownię witraży stworzył jednak dopiero pod koniec lat 80-tych. Od tego czasu powstało w niej wiele witraży, które zdobią obiekty użyteczności publicznej, domy prywatne, a przede wszystkim świątynie, m.in.: w Grabowie, Puchałach, Białej Podlaskiej, Broku, Augustowie, Grajewie, Czarni, Szczecinie, Kadzidle, Przytułach, Ostrołęce, Zambrowie, Lachowie, Wasilkowie, Mońkach i Łomży.

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę