Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 lipca 2024 napisz DONOS@

OKE w „Drzewnej”?

Główne zdjęcie
Budynek Zespołu Szkół Drzewnych - nowa siedziba Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży?

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku łomżyńska Okręgowa Komisja Egzaminacyjna przejmie na własność budynek Zespołu Szkół Drzewnych przy. Alei Legionów w Łomży. Po wyremontowaniu ma to być nowa siedziba OKE. Jak zapewnia prezydent Łomży miasto nie planuje likwidacji „Drzewnej”. Poszczególne kierunki nauczania z tej szkoły chce umiejscowić w innych placówkach - „Mechaniaku”, „Wecie” i technikum na Zielonej.

Sprawa przekazania Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej budynku pod jej stałą siedzibę ciągnie się już od kilku miesięcy. Właściwie niemal wszystko jest już uzgodnione. Miasto i wojewoda podlaski doszli do porozumienia na jakiej zasadzie odbędzie się przekazanie – za budynek „Drzewnej” i działkę na której się znajduje Łomża dostanie od wojewody blisko 30 hektarów ziemi w mieście, a ministerstwo edukacji w przyszłorocznym budżecie resortu zapewniło 1,2 mln zł na remont tego budynku.
Waldemar Kurpiewski dyrektor łomżyńskiej OKE tłumaczy, że pomieszczenia Komisji w budynku byłego urzędu wojewódzkiego w Łomży nie są jej własnością, a jedynie wynajmowane. Poza tym nie zaspokajają one w sposób wystarczający potrzeb komisji egzaminacyjnej, która zasięgiem swego działania obejmuje województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie.
Budynek szkoły Drzewnej, to wręcz wymarzone miejsce pod prawdziwą siedzibę OKE.  Jest przestronny, w centrum miasta, a jego stan techniczny wymaga szybko dużego remontu, który może sfinansować MEN.  
- Byłoby to także związanie na stałe z Ziemia Łomżyńską tej instytucji, która dziś zatrudnia około 100 osób – podkreśla Kurpiewski.   
W nowej własnej siedzibie łomżyńskiej OKE znalazłyby się m.in. prawdziwe sale wykładowe i pokoiki gościnne dla przyjeżdżających tu z całej Polski ekspertów.
Także samorząd miasta od kilku lat zastanawiał się co zrobić z zabytkowym budynkiem „Drzewnej”, który z roku na rok jest coraz straszy i coraz bardziej wymagający. Tymczasem szkoła w ostatnich latach notowała niski nabór uczniów, co wiązało się z kolei z dużymi kosztami eksploatacji budynku. Teraz, w związku z propozycją zamiany – szkoła za działki – prezydent pyta radnych miasta o opinię i zapewnia, że miasto „nie planuje likwidacji Zespołu Szkół Drzewnych, natomiast jest wskazane, by poszczególne kierunki nauczania były umieszczone w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących przy ul. Przykoszarowej, w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Zespole Szkół Technicznych na Zielonej. Takie rozwiązanie jest możliwe do zrealizowania” – zapewnia radnych prezydent.    

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę