Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

Łomżyńska Orkiestra Kameralna w Sali Kongresowej PKiN!

Główne zdjęcie
Jacek Szymański i Jan Miłosz Zarzycki

Po raz pierwszy w prawie 30-letniej historii Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej nasi muzycy wystąpili w prestiżowej warszawskiej Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki. Sukcesem było nie tylko wczorajsze wstąpienie na deski stołeczne kameralistów znad Narwi, ale i fakt, że zespół towarzyszył dziesięciu solistom I Warszawskiego Turnieju Tenorów 2007.

Orkiestra z fantazją zagrała pod batutą Jana Miłosza Zarzyckiego, czwarty rok będącego dyrektorem i dyrygentem ŁOK. W koncercie wzięli udział wspaniali tenorzy, m.in. soliści najważniejszych scen operowych w Polsce, z których przynajmniej jeden na pewno zwróci Państwa uwagę: Borys Ławreniw, Jacek Szymański, Jan Zakrzewski, Leszek Świdziński, Mateusz Zajdel, Paweł Sobierajski, Rafał Bartmiński, Ryszard Wróblewski, Sylwester Szalonek i Witold Matulka.
"Przynajmniej jeden" to, oczywiście, łomżyniak Jacek Szymański, który z Opery Bałtyckiej w Gdańsku przybywa od kilkunastu lat, aby nad Narwią zabrzmiały Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża. Ponadto trzech turniejowych tenorów oklaskiwaliśmy niedawno u siebie podczas koncertu poświęconego pamięci Luciano Pavarotti'ego.
Koncert w Sali Kongresowej gorąco przyjęła ponad 1000-osobowa publiczność, która po występie zgotowała artystom owacje na stojąco, domagając się wielokrotnych bisów. Specjalne podziękowania i specjalny aplauz dedykowany był Łomżyńskiej Orkiestrze Kameralnej.
MRD

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę