Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Przygotowania ŁKS-u do sezonu

Łomżyński Klub Sportowy najwcześniej spośród wszystkich podlaskich trzecioligowców rozpoczął przygotowania do sezonu - w ostatni poniedziałek. Podopieczni trenera Tadeusza Gaszyńskiego trenują dwa razy dziennie. Cały okres przygotowawczy ŁKS spędzi w Łomży. Z wyjazdu na zgrupowanie zrezygnowano z powodu ograniczonego budżetu. Warto jednak podkreślić, że łomżyńscy piłkarze nie muszą narzekać na zaległości w płatnościach, co nie wszędzie jest regułą.

W porównaniu do ostatniego sezonu z kadry ubędą na pewno Zbigniew Szugzda i Andrzej Płoński. Obaj więcej czasu niż treningom muszą poświęcać obowiązkom służbowym. - Dwa-trzy treningi w tygodniu starczały w czwartej lidze - tłumaczy Gaszyński. - Teraz to za mało.
Prawdopodobnie do Białegostoku wróci też Grzegorz Pieczywek, chyba że Jagiellonia zdecyduje się oddać go nieodpłatnie. Na testach w Łomży przebywają za to obecnie: bramkarz Daniel Iwanowski (ostatnio MZKS Kozienice), pomocnicy - Mariusz Marczak (Okęcie Warszawa), Dawid Wilczewski (Ostrovia Ostrów Mazowiecka) i Sławomir Gołębiewski (Sparta Brodnica) oraz napastnik Wojciech Rozkwitalski (Korona Kielce).

- Bardzo ciekawy jest szczególnie Rozkwitalski, który mógłby stworzyć skuteczną parę z naszym Rafałem Boguskim - mówi Tadeusz Gaszyński. - Z kolei dla Wilczewskiego trzecia liga to jeszcze za wysokie progi.

Wczoraj do Łomży mieli dojechać ponadto: pomocnik Marcin Stanisławski (Stal Głowno) i napastnik Piotr Burski (SMS Łódź). Wstępnie chęć gry w ŁKS-ie wyrazili także bardziej znani gracze, jak: pomocnik Sławomir Lewicki (Ruch Wysokie Maz.) czy doświadczony bramkarz Robert Dziuba (Okęcie). - Przede wszystkim potrzebujemy wzmocnić drugą linię i atak - twierdzi trener Gaszyński.

Łomżanie w okresie letnim zaplanowali siedem gier kontrolnych. Pierwszą rozegrają już w sobotę o godz. 11 z Wigrami Suwałki. W środę wyjadą do Ostrołęki, a w kolejną sobotę do Zambrowa.

Wczoraj łomżanie poznali pierwszych rywali. Na początek podejmą Unię Skierniewice. - Unia to rutyniarz trzecioligowy, ale mogliśmy trafić gorzej - mówi trener ŁKS-u. Jego zespół musi w rundzie jesiennej wypracować sobie jak największą zaliczkę punktową. Całą rundę wiosenną przyjdzie mu bowiem grać na wyjeździe. W listopadzie ma się bowiem rozpocząć gruntowna przebudowa stadionu w Łomży.

Źródło: www.gazeta.pl

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę