Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Setki podlaskich rolników w kolejce po unijne dopłaty na modernizację gospodarstw.

Na tydzień przed składaniem wniosków o unijne pieniądze podlascy rolnicy już teraz ustawiają się w kolejce. Na społeczną listę przed białostockim oddziałem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wpisało się już blisko 470 osób. Chcą dostać dopłaty na modernizację gospodarstw rolnych. Chodzi o zakup maszyn, czy przebudowę budynków gospodarczych. W całym kraju podzielonych zostanie 360 milionów euro.

Rolnicy kolejkową listę stworzyli już w piątek rano. Wiedzą, że unijne pieniądze nie starczą dla wszystkich chętnych. Wnioski trzeba składać osobiście w biurze wsparcia inwestycyjnego przy ul.Lipowej 32 w Białymstoku. Ta forma pomocy jest już znana podlaskim rolnikom, bowiem korzystali z niej w ramach Sektorowego programu operacyjnego. Wówczas nosiła ona nazwę "Inwestycje w gospodarstwach rolnych". Wtedy wśród osób, które złożyły wnioski odbyło się losowanie. Teraz będzie liczyć się kolejność zgłoszenia. Dlatego rolnicy już teraz utworzyli kolejkę. Przed budynkiem Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Białymstoku drugą noc spędzi blisko 50 rolników, po jednym na dziesięciu z listy. 300 tysięcy złotych to maksymalna kwota o jaką mogą się ubiegać rolnicy przy listopadowym dzieleniu unijnych pieniędzy. Do najbliższego piątku w Białymstoku pilnuje kolejki kilkudziesięciu podlaskich rolników. W całym kraju unijnych pieniędzy wystarczy dla około 20-tu tysięcy osób. Tak szacuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Przyjmowanie wniosków rozpocznie się 9-go listopada, czyli w najbliższy piątek.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę