Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

Sezon rycerski rozpoczęty.

W dniach 2-4 lipca członkowie Bractwa Rycerskiego Chorągiew Ziemi Łomżyńskiej dzielnie stawali do walki na "V Turnieju Rycerskim na Zamku w Nidzicy". Nasze szeregi reprezentowali Krzysztof "Indar" Babiński, Bartek Jasłowski i Adam Pyczot. Długotrwałym i ciężkim treningom zawdzięczamy to, iż Adam Pyczot stoczywszy serię pojedynków zajął trzecie miejsce w turnieju bojowym. Był to jego "chrzest bojowy" - pierwszy turniej w jego karierze i od razu miejsce na podium. Jesteśmy z niego dumni i życzymy mu kolejnych sukcesów.

fot. ze strony www.rycerze.pl
fot. ze strony www.rycerze.pl
Nasi rycerze walczyli mężnie w "mele" - są to walki drużynowe po 6 zawodników w każdej. Drużyna zwycięska składała się z dwóch rycerzy z "Kompanii Czarnego Gryfa", jednego z "Husyckich Halabardników" oraz dwóch z "Bractwa Rycerskiego Choragiew Ziemi Łomżyńskiej". Mele to min. walka na moście ułożonym z ciuków, walka przez ogrodzenie z ciuków oraz walka 4 drużyn (każda walczy z każdą - zwycięska drużyna, której członkami byli rycerze z Łomży poczekała aż 3 pozostałe drużyny zmęczą się wzajemną walką i niemalże "przebiegła" po przeciwnikach(nie siła do zwycięstwa jest potrzebna).
Członkowie naszego bractwa również uczestniczyli w wieczornej inscenizacji bitwy. Była ona bardzo widowiskowa gdyż w jej trakcie spłonęła przygotowana specjalnie do tego celu imitacja małej wsi, drewniana brama i fragment palisady.
Po całodobowych zmaganiach na placu turniejowym damy oraz rycerzy czekała biesiada, na której szczegółowo, w przyjacielskiej atmosferze omawiano stoczone wcześniej walki. Turniej ten był dla nas pierwszym "sprawdzianem" bojowym w tym sezonie.
Więcej zdjęć na stronie www.rycerze.pl.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę