Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 23 lipca 2024 napisz DONOS@

W niedzielę wybory

Główne zdjęcie
przygotowania do wyborów w Wiźnie

Urna na karty do głosowania – jest. Stół dla komisji wyborczej – jest. Godło na ścianie – jest. Kabiny do głosowania – są. Karty do głosowania - są. Wszystko co mogło być zrobione przed niedzielnymi wyborami już w większości przypadków zostało zrobione. Teraz wystarczy poczekać na wyborców i wynik ich wyboru... Tylko na terenie byłego województwa łomżyńskiego nad właściwym przebiegiem głosowania czuwać będzie w sumie 1936 osób – członków poszczególnych komisji wyborczych.

W niedzielę 21 października w lokalu wyborczym dostaniemy dwie karty do głosowania: białą z listami kandydatów na posłów oraz żółtą - z nazwiskami kandydatów na senatorów.  W tym roku listy kandydatów do Sejmu umieszczone będą na pojedynczej białej karcie.  
Na karcie do głosowania umieszczone będą listy kandydatów na posłów w kolejności numerów, jakie otrzymały komitety wyborcze. W przypadku województwa podlaskiego będzie to osiem list:  PPP nr 2, LPR - 3, PiS - 6, PO - 8, PSL - 10, Samoobrony - 15. LiD - 20, Partii Kobiet - 21.
Wyborca otrzymując kartę do głosowania powinien sprawdzić, czy są na niej dwie pieczęcie: w prawym dolnym rogu powinna być wydrukowana pieczęć właściwej okręgowej komisji wyborczej, w lewym - kolorowa pieczęć obwodowej komisji wyborczej. Tylko karta mająca takie pieczęcie jest ważna.
Głosując należy postawić znak "x" bądź "+" w kratce, która znajduje się z lewej strony nazwiska kandydata, którego chcemy poprzeć. Postawienie w kratce innego znaku lub jej zamazanie spowoduje, że głos będzie nieważny.

Nieco inaczej wygląda głosowanie w wyborach do Senatu. Na jednej, żółtej karcie wyborczej umieszczone są nazwiska kandydatów na senatorów w kolejności alfabetycznej. Przy nazwiskach jest podana nazwa komitetu wyborczego, który wystawił kandydat lub jej skrót.
Również tutaj głosuje się stawiając znak "x" w kratce znajdującej się z lewej strony nazwiska kandydata.
W przypadku województwa podlaskiego, gdzie wybieranych jest trzech senatorów, każdy może postawić znak "x" przy trzech nazwiskach kandydatów.

Przypomnijmy, że lokale wyborcze w niedzielę czynne będą od 6.00 do 20.00.
cz
so, 20 października 2007 08:37
Data ostatniej edycji: so, 20 października 2007 08:41:07

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę