Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Żanna Biczewska wystąpi w Łomży

Główne zdjęcie
Żanna Biczewska

Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych zaprasza na pierwszy koncert tegorocznej Łomżyńskiej Jesieni Kulturalnej - niezwykłą liryczną podróż w najgłębsze zakamarki serca i duszy - koncert niepowtarzalnej Żanny Biczewskiej w towarzystwie najlepszego rosyjskiego kompozytora i poety młodego pokolenia - Giennadija Ponomariowa. Artystka jest jedną z dwóch kobiet na świecie, której przyznano prestiżową nagrodę "ZŁOTEJ GITARY". Z wielkim powodzeniem występowała na największych światowych scenach m.in. w paryskiej "Olimpii", nowojorskiej "Madison Square Garden" czy w operze w Sydney.

Na estradzie zawsze istniała jako indywidualność. Niepodobna do nikogo niesie ze sceny swój temat, swój styl. Nie można powiedzieć o niej, że jest "modną piosenkarką". Śpiewa to, co jest zgodne z jej duchowymi poszukiwaniami. "Każdą piosenkę długo noszę w sobie, obmyślam, pojawia się ona w mękach, jak dziecko... wkładam w nią cząstkę swojego serca"  - mówi artystka.
Pieśniami i romansami rosyjskimi zainteresowała się po spotkaniu z inną osobistością rosyjskiej sceny, Bułatem Okudżawą, którego nazywa swoim ojcem chrzestnym na scenie i nauczycielem. Do jej repertuaru weszły narodowe romanse rosyjskie, ballady ludowe, utwory autorskie, m.in.: Bradiaga, Cziornyj woron, Matuszka, Razłuka, Wiecziernij zwon i wiele innych. Mick Jagger powiedział, że piosenkarka jest wysepką prawdziwej, wiecznej sztuki w oceanie współczesnej muzyki.

Żanna Biczewska to wielka postać rosyjskiej muzyki, wspaniała interpretatorka, której charakterystyczny głos i maniera są rozpoznawalne po kilku pierwszych frazach nastrojowej muzyki.

Koncert odbędzie się 24 października 2007r, godz.19.00 hala widowiskowa II LO, Plac Kościuszki, bilety: 25 zł. 

 

mm
śr, 17 października 2007 15:31
Data ostatniej edycji: cz, 18 października 2007 09:50:02

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę