Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Na podstawowe produkty wydajemy tyle ile przeciętny mieszkaniec Wielkiej Brytanii

Nawet trzydzieści procent więcej płacimy za podstawowe produkty spożywcze. Statystycznie wydajemy na tzw koszyk produktów prawie tyle co przeciętny mieszkaniec Wielkiej Brytanii. Dopiero porównanie dochodów mieszkańców wysp z naszymi pokazuje jak dużą część naszych wynagrodzeń wydajemy na niezbędne zakupy. Coraz droższa jest mąka, pieczywo, nabiał i warzywa. Za podstawowe produkty płacimy czasami nawet 1/3 więcej niż we wrześniu. Dlatego jak mówią sprzedawcy pod koniec miesiąca widoczny jest spadek sprzedaży. Klienci kupują mniej bo brakuje im pieniędzy. Jeszcze we wrześniu chleb kosztował 1,3 zł teraz nawet 1,8 zł; masło 2,8 zł teraz 3,89 zł.

Podwyżki najbardziej odczuwają osoby w trudnej sytuacji materialnej, np emeryci. Według Prezesa Agencji Rozwoju Regionalnego w Łomży, Sławomira Szulca, duży wpływ na ceny produktów spożywczych ma sytuacja nie tylko na rynku krajowym, ale także międzynarodowych. Bardzo duży wpływ na ceny mają także rosnące ceny paliwa. Na szczęście ze względu na mocną złotówkę rekordowe ceny ropy na światowych rynkach nie powodują gwałtownych wzrostów cen na polskich stacjach paliw.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę