Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Zakaz nocnej jazdy tirów przez Łomżę do kontroli

Główne zdjęcie
Bohdan Paszkowski Wojewoda Podlaski

Wojewoda podlaski zażądał od prezydenta Łomży przedstawienia całej dokumentacji dotyczącej wprowadzenie w mieście zakazu poruszania się ciężarówek w godzinach od 22 do 6 rano. Zakaz ten zgodnie z zarządzeniem Jerzego Brzezińskiego miałby zacząć obowiązywać od 1 listopada. Możliwością jego wprowadzenia zaniepokoili się przewoźnicy, którzy już zaalarmowali wojewodę. Na przedstawienie dokumentacji władze Łomży mają siedem dni.


Zapowiedzi zamknięcia nocnego ruchu przez Łomżę ciężarówek spowodowały, że ciarki przeszły po plecach przewoźnikom. To po ich wystąpieniu we wtorek w Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku napisano pismo do prezydenta Łomży domagające się przedstawienia dokumentacji. Do czasu uzyskania tych papierów pracownicy wojewody nie chcą komentować sprawy. Nieoficjalnie mówią, że jest to dziwne zachowania władz miasta, bo prezydent po raz kolejny rzuca kłody pod nogi przedsiębiorcom z regionu i przypominają jeszcze nie zakończoną – ich zdaniem - sprawę z wprowadzeniem ograniczania w poruszaniu się ciężarówek po obu mostach. Wówczas protestowali m.in. prezesi spółdzielni mleczarskich, które przez Łomżę muszą wywieźć swoje towary choćby do Warszawy.
Wprowadzenia zakazu przejazdu przez miasto nocą samochodów o masie całkowitej powyżej 10 ton byłoby bardzo uciążliwe choćby dla spółdzielni mleczarskich. Jadąc np. z Grajewa czy Kolna do Warszawy ominąć Łomżę nie jest łatwo, a wypakowane towarami ciężarówki wyjeżdżają z tych zakładów zarówno w trakcie dnia jak i nocy...

Przypomnijmy prezydent Jerzy Brzeziński wprowadzenie nocnego ograniczenie w poruszaniu się ciężarówek po mieście tłumaczył przekroczenie dopuszczalnych norm hałasu na ulicach po których jeżdżą tiry.

Teoretycznie wojewoda może nakazać prezydentowi zmianę organizacji ruchu.

    zobacz: Nocą tiry przez Łomżę nie pojadą?
cz
śr, 10 października 2007 19:19
Data ostatniej edycji: śr, 10 października 2007 19:22:51

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę