Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Nocą tiry przez Łomżę nie pojadą?

Główne zdjęcie
ul. Wojska Polskiego

- Prezydent Łomży podpisał decyzję o wprowadzeniu zakazu ruchu tranzytowego przez Łomżę pojazdów o masie całkowitej powyżej 10 ton w godzinach od 22 do 6 – podał Łukasz Czech z biura prasowego ratusza. Zakaz ma obowiązywać od 1 listopada. Ograniczenia są tłumaczone potwornym hałasem jaki powodują ciężarówki.

Wynikami badań hałasu prowadzone w Łomży przez  delegaturę Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska wskazują, że emisja hałasu komunikacyjnego w Łomży zdecydowanie przekracza najwyższą, dopuszczalną dla tych terenów, wartość wynoszącą dla pory nocnej 50 dB.
- Co więcej, przy ulicach Wojska Polskiego i Zjazd zanotowano w porze nocnej przekroczenia progowego poziomu hałasu, co powoduje zaliczenie obszarów leżących przy tych ulicach do kategorii terenów zagrożonych hałasem – podkreśla Czech.
Zakaz jazdy nocą tirów przez miasto ma zdecydowanie poprawić te wskaźniki i ma doprowadzić do tego, że mieszkający w domach i blokach wzdłuż ulic Wojska Polskiego i Poznańskiej będą mogli spokojnie zasnąć.

Jak wyjaśnia Łukasz Czech już produkowane jest oznakowanie, które ma stanąć przy drogach wjazdowych do Łomży i na węzłach komunikacyjnych (drogowych) z których odchodzą drogi w kierunku Łomży, tak aby kierowcy odpowiednio wcześniej mogli wybrać inną trasę. Znaki informujące, ze w nocy przez Łomżę tiry nie przejadą mają stanąć w Ostrołęce, Ostrowi Mazowieckiej, Jeżewie i Kisielnicy.

Nocne ograniczenie ruch tirów o masie powyżej 10 ton byłoby kolejnym w poruszaniu sie ciężkich samochodów po Łomży. Dotychczas obowiązują zakazy wjazdu ciężkich tirów na łomżyńskie mosty. Poza tym dla ruchu tirów zamknięto Aleję Legionów, a przy ulicy Zjazd wybudowano zajezdnię, gdzie jadące przez miasto tiry mogą być kontrolowane przez Inspekcję Transportu Drogowego.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę