Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Łomżyński teatr nagrodzony

Główne zdjęcie
Beata Antoniuk i Tomasz Rynkowski (fot. arch)

W dniach 12-15 września br. Teatr Lalki i Aktora w Łomży gościł na XII Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Biala Vieża w Brześciu (Białoruś). Został tam zaproszony ze spektaklem Thorbjorna Egnera „Karius i Baktus” w reżyserii Jarosława Antoniuka. Spośród 19 przedstawień konkursowych z 15 krajów m. In. Argentyny, USA, Holandii, Danii, Rosji, etc. łomżyński teatr otrzymał jedną z głównych nagród festiwalowych. Aktorzy: Beata Antoniuk, Tomasz Rynkowski, Zdzisław Rej otrzymali zespołową nagrodę za kreacje aktorskie w przedstawieniu „Karius i Baktus”.

zespół teatralny po premierze 12 marca 2006
zespół teatralny po premierze 12 marca 2006
Festiwal w Brześciu jest jednym z największych festiwali teatralnych w Europie Wschodniej. Łączy w sobie nurt teatru lalkowego i dramatycznego, gdyż na dwóch scenach odbywają się równocześnie pokazy konkursowe. W br. oprócz łomżyńskiego teatru w Brześciu wystąpiły teatry z Białegostoku, Gliwic i Lublina.

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę