Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@

„Łomża” tańczy i szuka chętnych

Główne zdjęcie
Zespół Pieśni i Tańca "Łomża"

Działający od 30 lat Zespół Pieśni i Tańca „Łomża” ogłasza nabór do grup tanecznych. Poszukiwane są dzieci i młodzieży w wieku od 9 do 16 lat. Chętni mogą się zapisywać w Regionalnym Ośrodku Kultury przy ul. Małachowskiego 4. Ci, którzy chcieliby najpierw zobaczyć jak zespół się prezentuje mają dziś ku temu doskonała okazję. Wieczorem odbędzie się koncert Zespół Pieśni i Tańca „Łomża” będący inauguracją sezonu tanecznego 2007/2008.

Zespół Pieśni i Tańca "Łomża" powstał w 1977 roku przy ówczesnym Wojewódzkim Domu Kultury w Łomży. Jego twórcami byli Kazimierz Pawczyński - choreograf i nieżyjący już Sław Jan Rekosz - muzyk. W trakcie swojej trzydziestoletniej historii Zespół „Łomża” występował w większości polskich miast, brał udział w wielu przeglądach i festiwalach folklorystycznych. W repertuarze ZPiT „Łomża” znajdują się polskie tańce i pieśni narodowe oraz pieśni i tańce ludowe niemal wszystkich regionów Polski, także charakterystyczne obrazki ludowe w opracowaniu Zbigniewa Pieńkowskiego i Kazimierza Pawczyńskiego.

Dzisiejszy koncert „Łomży” pt. „Pożegnanie lata” odbędzie się o godz. 18:00 w sali baletowej nr 102 w budynku Regionalnego Ośrodka Kultury przy ulicy Małachowskiego 4. W programie imprezy przewidziane jest m.in. podsumowanie Warsztatów Tanecznych „Ełk 2007”, a także prezentacje taneczne: Polonez, Suita rzeszowska, Suita lubelska, Śląsk.

Jednocześnie informujemy, iż Regionalny Ośrodek Kultury prowadzi nabór dzieci i młodzieży w wieku od 9 do 16  lat do grup tanecznych działających przy Zespole Pieśni i Tańca „Łomża”. Chętni mogą się zapisywać w Regionalnym Ośrodku Kultury przy ul. Małachowskiego 4 w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach 8:00 – 15:00 (pokój nr 9) oraz we wtorki i piątki w godzinach 16:00 – 20:00 (sala nr 102). Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 086 2190111.

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę