Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Rusza sezon artystyczny ŁOK

Główne zdjęcie
fot. archiwum

Wieczornym koncertem kolejny sezon artystyczny zainauguruje Łomżyńska Orkiestra Kameralna. W programie koncertu znalazły się m.in. fragmenty Kaprysów - najsłynniejszych utworów włoskiego kompozytora Niccolo Paganiniego, a także VII symfonia Niedokończona Franciszka Schuberta. Jako solista podczas koncertu inauguracyjnego z muzykami ŁOK zagra młody ale utalentowany skrzypek Janusz Wawrowski. To jeden z nielicznych Polaków który wykonuje wszystkie 24 Kaprysy Paganiniego.

"24 Kaprysy op. 1 - Niccolo Paganiniego - to jedno z największych artystycznych wyzwań, które podejmują tylko najlepsi z najlepszych skrzypków. To zbiór karkołomnych fajerwerków wirtuozerii skrzyżowanych z niezwykle wyrafinowanymi, pięknymi melodiami, które na początku XIX wieku zachwyciły świat i uczyniły kompozytora najsłynniejszym, legendarnym wirtuozem skrzypiec. (...) Ten młody skrzypek gra nie tylko perfekcyjnie technicznie, ale zachwyca także swoją muzykalnością, niebywałą współczesną ekspresją” - napisał Krzesimir Dębski opisując płytę z 24 Kaprysami Paganiniego w wykonaniu Janusza Wawrowskiego. - Rozprawia się z zadziwiającą swobodą mistrza z pułapkami ukrytymi w każdym z kaprysów. Słucha się jego muzyki zapominając, że są to diabelnie trudne frazy. Rarytas najwyższej jakości!”

Łomżyńska Orkiestra Kameralna działa od 1978 r. W repertuarze jaki proponuje znajduje się muzyka zarówno Bacha, Straussa, jak i przeboje zespołu The Beatles. W Łomży na koncertach z ŁOK gościli m.in. Krzysztof Jakowicz, Konstanty Andrzej Kulka, Wiesław Ochman, Piotr Paleczny i wiele innych znakomitości.
Dziś w orkiestrze gra 24 muzyków, a od 2004 roku  prowadzi ją Jan Miłosz Zarzycki.

Koncert inaugurujący nowy sezon odbędzie się dziś o godzinie 18:30 w sali koncertowej Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej przy ul. Nowa 2. Bilety w cenie 15 i 10 złotych można nabyć w Biurze ŁOK przy Al. Legionów 30 w godzinach 8:00 – 15:00 oraz na godzinę przed koncertem w przy wejściu do sali koncertowej.

210204100642.gif

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę