Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Sprawozdanie finansowe Samoobrony zostanie odrzucone - dowiedziało się Polskie Radio Białystok

Chodzi o rozliczenie kampanii do przedterminowych wyborów radnych sejmiku wojewódzkiego. Nie dość, że sprawozdanie Komitetu Wyborczego Samoobrony zostało złożone po czasie, to dodatkowo okazuje się, że zawiera poważne nieprawidłowości. Limit wydatków na kampanię wynosił 150 tysięcy złotych - natomiast Samoobrona wydała aż 256 tysięcy. Miesiąc temu do ponadlimitowych wydatków przyznała się nam odpowiedzialna za rozliczenie kampanii Samoobrony Halina Sikorska, dziś potwrdza to dyrektor białostockiej Delegatury Krajowego Biura Wyborczego - Marek Rybnik.

Oznacza to, że sprawozdanie zostanie odrzucone, a sprawą zajmie się prokuratura. Pełnomocnikowi finansowemu grozi kara grzywny, ograniczenia wolności bądź do 2 lat więzienia. A to nie jedyne kłopoty Komitetu Wyborczego Samoobrony, wniosek do prokuratury zostanie uzupełniony o fakt, że sprawozdanie złożono po terminie. Wraz z Samoobroną spóźnił się także Komitet Wyborczy Ligi Polskich Rodzin. Sprawozdania pozostałych komitetów wyborczych jeszcze nie zostały sprawdzone. Białostocka Delegatura Krajowego Biura Wyborczego ma na to czas do 20 listopada. 

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę