Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomośc pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Znamy zwycięzców koszenia biebrzańskich łąk

Trzy minuty i 30 sekund to rekordowy czas osiągnięty przez Wiesława Szklankę z Dawidowizny w gminie Goniądz podczas VI Mistrzostw Polski w Koszeniu Bagiennych Łąk w Biebrzańskim Parku Narodowym. Najlepsza była także drużyna z gminy Goniądz. Natomiast wśród polskich Parków Narodowych najlepsza była drużyna organizatora zawodów czyli Biebrzańskiego Parku Narodowego. Wśród zagranicznych drużyn najlepsza byla ekipa ze Słowacji reprezentująca Tatrzański Park Narodowy.

W Mistrzostwach Polski i Europy w Koszeniu Bagiennych Łąk startowały 34 drużyny z Polski i z zagranicy. W czasie zawodów wykoszono około 2 hektarów łąk. Natomiast - jak powiedział zastępca dyrektora Biebrzańskiego Parku Narodowego - Andrzej Grygoruk - w całym parku trzeba wykosić ponad 8 tysięcy hektarów łąk . Zawody mają na celu popularyzację wykaszania łąk w parku aby nie zarosły krzakami i trzcinami co powoduje ubożenie flory i fauny okolic Biebrzy.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę