Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomośc pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Więcej niż przed rokiem zarobiły polskie samorządy.

Średnio o 20% więcej niż przed rokiem zarobiły polskie samorządy - dobre wyniki zawdzięczamy rozwijającej się gospodarce mówią skarbnicy. "W pierwszym półroczu w Białymstoku dochody wzrosły nawet o jedną trzecią i wszystko wskazuje, że do końca roku zostaną utrzymane. Już teraz nadwyżka budżetowa wynosi 58,5 miliona złotych" - powiedziała nam Skarbnik Miasta Stanisława Kozłowska. Aż o 43% wzrosły wpływy z tytułu podatku od czynności cywilno-prawnych. Wszystko wskazuje, że podobnie jak w ubiegłym roku, tak i tegoroczny budżet Białegostoku może zamknąć się zerowym bilansem. Wzrost dochodów w budżetach miejskich zauważalny jest także w Suwałkach i Łomży.

"19 milionów więcej niż planowano wpłynęło do budżetu Suwałk" - mówi Skarbnik Suwałk Wiesław Stelmach. Pieniądze z nadwyżek będą wydane na planowane inwestycje. Dobre wyniki finansowe, to jak tłumaczą Skarbnicy, przede wszystkim efekt wzrostu gospodarczego kraju, budowy nowych mieszkań i spadku bezrobocia.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę