Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 27 marca 2023 napisz DONOS@

Prezydent nie umorzył ...bo nie wiedział

„Dyrektor Marian Jaszewski ani razu nie był u Prezydenta w Ratuszu i nie przedstawił problemów z jakimi boryka się zarządzana przez niego placówka” - twierdzi Łukasz Czech z biura prasowego ratusza. W oświadczeniu – odpowiedzi na zarzuty dyrektora szpitala z artykułu „Prezydent nie ulżył szpitalowi” - nadesłanym do naszej redakcji Czech podkreśla też, że prezydent nie wiedział, że za pieniądze z umorzonego podatku od nieruchomości miałyby być kupione specjalistyczne monitory na oddział noworodków.

Oto pełna treść nadesłanego do nas oświadczenia:
Według wyroku Najwyższego Sąd Administracyjnego z 27 października 1999 roku, umorzenie zaległości podatkowej jest instytucją nadzwyczajną, bowiem zasadą jest płacenie podatków. Dlatego zdaniem Prezydenta, nie może stanowić podstawy uwzględnienia wniosku o umorzenie zaległości podatkowej trudna sytuacji finansowa jakiegokolwiek podmiotu.
Prezydent Jerzy Brzeziński w ubiegłej kadencji umorzył szpitalowi zaległe odsetki, aby za te pieniądze Szpital Wojewódzki w Łomży zakupił specjalistyczny sprzęt. Szkoda, że Dyrektor Szpitala twierdząc, że „Prezydent Łomży nigdy raczej nie interesował się sprawami szpitala” o tym fakcie nie pamięta. Ponadto w przeciągu 5 lat, od kiedy Prezydentem jest Jerzy Brzeziński, Dyrektor Marian Jaszewski ani razu nie był u Prezydenta w Ratuszu i nie przedstawił problemów z jakimi boryka się zarządzana przez niego placówka.
Twierdzenie Dyrektora, że za obecne zwolnienie od podatku, do Szpitala mogłyby zostać zakupione dwa specjalistyczne monitory jest również bardzo dziwne, ponieważ we wniosku do Urzędu Miejskiego takiej informacji nie było zawartej. Zastanawiające jest więc, dlaczego Dyrektor mówi o czymś, czego nie napisał we wniosku do Prezydenta.
W lipcu szpital nadesłał wniosek o nie wszczynanie egzekucji z tytułu zaległości podatkowych za trzy miesiące informując, że powyższe zaległości uregulowane zostaną z kolejnych wpływów z Narodowego Funduszu Zdrowia i na to Prezydent Jerzy Brzeziński zgodę wyraził.

Łukasz Czech
Biuro Prasowe

zobacz: Prezydent nie ulżył szpitalowi


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę