Porażka ŁKS-u na inaugurację II ligi

Piłkarze ŁKS-u Łomża nieudanie rozpoczęli swój drugi sezon w gronie II-ligowców. Przegrali w niedzielę na wyjeździe z beniaminkiem rozgrywek GKS-em Jastrzębie 1 : 3.

Mimo że kadra ŁKS-u podczas przerwy w rozgrywkach została mocno przemeblowana, to wczoraj trener Jan Makowiecki postawił głównie na tych zawodników, których miał do dyspozycji w poprzednich rozgrywkach. Z nowych graczy w podstawowej jedenastce na boisko wybiegło tylko trzech: doświadczony 38-letni Grzegorz Lewandowski, Mariusz Boguszewski (z Piaskowianki Piaski) i Piotr Petasz. Ten ostatni wrócił do Łomży po nieudanej przygodzie w białostockiej Jagiellonii.

Łomżanie początkowo prezentowali się bardzo dobrze. Już w 4. min pięknym uderzeniem z rzutu wolnego z ok. 18 m popisał się Petasz. Po stracie gola na stadionie w Jastrzębiu zapanowała konsternacja. Kibice nie tak wyobrażali sobie pierwsze spotkanie swojej drużyny po 17 latach nieobecności w II lidze.

Zawodnicy beniaminka dość szybko otrząsnęli się po słabym początku i jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania. Podobnie jak łomżanie, gola zdobyli po stałym fragmencie gry. Mariusz Adaszek dośrodkował z rzutu wolnego piłkę w pole karne, a Janusz Wrześniak tylko musnął ją głową i pokonał Kamila Ulmana.

Remis w żaden sposób nie zadowalał miejscowych i po zmianie stron dążyli oni do objęcia prowadzenia. Udało im się to dość szybko, bo już w 51. min. Podanie Macieja Małkowskiego na bramkę zamienił Marcin Narwojsz, który w drugiej połowie przynajmniej jeszcze dwukrotnie powinien pokonać Ulmana. Ale raz jego uderzenie wybronił bramkarz, a w drugim przypadku piłka trafiła w poprzeczkę. Trener Makowiecki próbował dokonywać zmian w składzie, ale obraz gry nie uległ zmianie. Co gorsza, w ostatniej minucie spotkania łomżanie stracili jeszcze trzecią bramkę, a szczęśliwym strzelcem okazał się znany z występów w Bundeslidze 34-letni Witold Wawrzyczek.

Tym samym na pierwsze punkty w sezonie łomżanie muszą poczekać przynajmniej do soboty. Wtedy także o jakąkolwiek zdobycz może być trudno, gdyż do Łomży przyjedzie GKS Katowice.

źródło: Gazeta Wyborcza Białystok