Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Łomża coraz niżej...

Główne zdjęcie
fot. um.lomza.pl

Po rankingu „Wspólnoty” dotyczącym wydatków na administrację, przyszedł czas na ranking „Rzeczpospolitej” samorządów najbardziej dbających o rozwój i podniesienie jakości życia mieszkańców. W obu rankingach ostro spadamy i niewielkim pocieszeniem jest, że obok są gorsi... Wśród samorządów grodzkich za 2006 roku w rankingu Wspólnoty byliśmy 23, a w rankingu Rzeczpospolitej mamy 25 miejsce.

O rankingu „Wspólnoty” pisaliśmy pod koniec czerwca (zobacz: Łomża oszczędna już była... ). Wśród oszczędnych w 2000 roku zajęliśmy 5 miejsce, po czym stopniowo spadaliśmy aż na miejsce 23 za 2006 rok.  W przypadku rankingu „Rzeczpospolitej” spadek jest równie imponujący.  Po analizie finansów samorządów za 2004 roku Łomża sklasyfikowana została na 4 pozycji. Rok później byliśmy już na 11 miejscu, a teraz jeszcze niżej... miejsce 25. Trzeba dodać, że to i tak najwyższa pozycja wśród klasyfikowanych w rankingu miast na prawach powiatu z regionu.
Warto zaznaczyć, że w rankingu "Rzeczpospolitej" bardzo dobrze Łomża wypadła w dwóch zestawieniach, z których zliczane były punkty do ostatecznej klasyfikacji. Z 405 zł pozyskanych środków unijnych na jednego mieszkańca naszego miasta, Łomża sklasyfikowana została na 5 miejscu w kraju, natomiast w zestawieniu dotyczącym zadłużenia na jednego mieszkańca, z 263 zł, zajęliśmy trzecią pozycję w Polsce wśród najmniej zadłużonych miast na prawach powiatu.

Dodajmy, że ranking "Rzeczpospolitej" po raz kolejny wygrał Poznań, przed Wrocławiem i Częstochową.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę