Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@

Łomża oszczędna już była...

Jeszcze kilka lat temu Łomża należała do samorządów, w który oszczędzano na administracji. W 2000 roku w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” poszukującego samorządu z najniższymi wydatkami bieżącymi na administrację w przeliczeniu na 1 mieszkańca Łomża uplasował się na 5 miejscu wśród powiatów grodzkich. Niestety, jak się wydaje, czasy oszczędności już minęły. W rankingu za 2006 rok zajmujemy dopiero 23 miejsce. U nas na administrację, w przeliczeniu na głowę, wydaje się o 43 zł więcej niż w nieodległych Suwałkach – wynika z rankingu „Wspólnoty”.


Pod względem oszczędności na administracji, jeszcze kilka lat temu byliśmy blisko Suwałk. W 2000 roku Łomża na 5 miejscu, a Suwałki na 3. W kolejnych dwóch latach Suwałki utrzymały swoją pozycję, a my nieco – o dwa oczka – spadliśmy. Później jednak ta różnica gwałtownie zaczęła się powiększać. W 2003 roku Suwałki awansowały na 2 miejsce, a my spadliśmy na 10, w 2004 my mieliśmy 13 pozycję, a Suwałki 4, a w roku 2006 my zajęliśmy  miejsce 23, a Suwałki 2. W Łomży w przeliczeniu na jednego mieszkańca na administracje wydano niewiele ponad 184 zł, a w Suwałkach tylko 141,31 zł.  Dodajmy, że ranking wygrał po raz kolejny Sosnowiec, gdzie wskaźnik ten wynosi 126,29 zł. (szczegóły w załączniku)

Jak informują autorzy rankingu w tym roku uwzględnia on wszystkie wydatki bieżące w dziale klasyfikacji budżetowej „administracja publiczna”, z wyłączeniem paragrafu odnoszącego się wydatków na  remonty.

    zobacz: Ranking Wspólnoty

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę