Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Nowi, w większości starzy, dyrektorzy szkół

Tylko dwie łomżyńskie szkoły – SP nr 2 i PG nr 2 będą miały nowych dyrektorów. W pierwszej z nich funkcję obejmie Grażyna Ważna – Zwierzyńska, a w drugiej dyrektorka będzie Ewa Ściana. W pozostałych 11 szkołach w których, w związku z upływem dyrektorskiej kadencji należało przeprowadzić konkursy na te funkcje wygrali je dotychczas urzędujący dyrektorzy. Wszyscy oni już dostali od prezydenta miasta akty powołania na kolejne 5 lat.

Jak wyjaśnia Łukasz Czech z biura prasowego ratusza pięcioletnie kadencje w placówkach  oświatowych wprowadza ustawa o systemie oświaty. Ona także reguluje procedurę powoływania dyrektorów placówek oświatowych. W przypadku Łomży kadencje te wygasły dyrektorom 17 placówek – poza szkołami także w 3 bursach i  Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 2. Po przeprowadzeniu konkursów okazało się, że zmiany będą musiały zajść tylko w czterech z nich. Poza nowymi dyrektorkami w Szkole Podstawowej nr 2 – Grażyna Ważna – Zwierzyńska i w Gimnazjum Publiczne nr 2 – Ściana Ewa, zmiany na stanowiskach dyrektorów zajdą także dwóch bursach. W Bursie nr 1 nowym dyrektorem został Jacek Pogorzelski, a w Bursie nr 3 Ewa Matejkowska.
- Nowi dyrektorzy swoje funkcję zaczną sprawować 1 września – podkreśla Łukasz Czech.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę